Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Interpretare coduri eroare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Kmcoio
Azi, am avut oportunitatea sa testez masina cu testerul unui prieten, intrucat imi facea figuri de genul ba tragea extraordinar de bine, ba scotea fum si lipsa putere, mai ales la cald, cu intercoolerul schimbat, atentie. Mi-au rezultat urmatoarele erori :

P0802

DF 022 aici scria ceva de air temperature sensor

DF 122


Prima si ultima au mers sterse, al doilea nu, prietenul meu spunandu-mi ca indica o defectiune si de aia nu il sterge aparatul. Acum, ce sa fie oare? Noi banuiam debitmetrul...aveti ceva idei? am manualul de service al masinii, dar nu gasesc nici de a dracului eroarea asta...

Multumesc anticipat celor cu ceva idei.
R19/16v
Pai daca scrie mare air temperature sensor unde e dilema?!
Kmcoio
Care e ala? Debitmetrul sau ala de pe furtunul dintre intercooler si admisie?
M i h a i
al doilea este senzor supraalimentare carburant...ala pe furtun..
sano
@Kmcoio: daca ii intrebi pe espacern sau romeo1931 cred ca or sa-ti poata da variante exacte de raspuns. wink.gif
reno-soso
air temperature sensor asta inseamna ca trebuie sa inlocuiesti debitmetrul aer! incerca pe la dezmembrari poate gasesti unul bun si mai ieftin...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.