Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Proiector Megane
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
valeriu24
Buna,

Am tot cautat dar din pacate nu am gasit suficiente informatii, va rog sa ma ajutati cu un sfat.

Becurile din proiectoare de la megane 2.2, ...foarte rezistente cele originale. m-au tinut 3 ani.

Acum unul s-a ars. As vrea sa-l schimb.
Trebuie sa schimb doar becul, sau proiectorul complet?
Unde gasesc bec de acest tip prin bucuresti? am auzit ca nu prea se gasesc
E scump?
Il pot monta singur sau trebuie sa ma duc in service? e scumpa interventia in service pentru montarea sa?


Multumesc
Hack
Era si greu sa dai un search, vezi aici.

P.S: Cum naiba sa schimbi tot proiectorul pentru un bec?! blink.gif
romeo3108ro
QUOTE(valeriu24 @ 2 Sep 2010, 10:28)
Trebuie sa schimb doar becul, sau proiectorul complet?
*


eu sa fiu in locul tau as schimba masina ..... si becuri se gasesc pe toate drumurile acuma depinde ce vrei tu...mu ai decat sa te duci la magazin si sa ceri un bec " H11"
bejanmarinel
era odata la radio o reclama de genul:
daca ti s-a ars un bec de la semnalizare trebuie schimbat si celalalt ca o sa clipeasca aiurea, dar daca le schimbi pe ambele trebuie schimbat si releul ca nu mai corespunde si daca schimbi releul trebuie si bateria schimbata si daca schimbi bateria se da peste cap calculatorul care trebuie schimbat de asemenea.....

asa si in cazul de fata: daca schimbi doar un bec de la proiector....ai grija ca poate dai peste cap calculatorul
Abo
cauta pe google ... philips 12362 H11 si comanda apoi de pe orice seit care se deschide ...
... am atasat si un screenshot ca sa poti vedea pe viitor de unde sa iti alegi biggrin.gif
[attachmentid=1627654917]


... din ce am vazut un astfel de bec e 10 .. 12 .. 16 .. sau 20 in funtie de luminozitate si culoare
SorinCT
Ai avut parte de atata ceata in oras incat ai fost nevoit sa il schimbi in 3 ani? Sau tu mergi cu proiectoarele zi/noapte indiferent de conditii meteo? rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.