Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Primul Duster ramas in noroi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
UXE
si eu care credeam ca e cea mai tare sad.gif

http://www.4tuning.tv/9VrE3wZYA8i/Dacia_Duster_in_noroi.html
b76bgaarh
e vechi filmuletul
UXE
atunci closed!
Tince1290
nici ala nu are habar....tot tureaza ca fraieru degeaba...probabil asa s-a si intepenit....nu sunt fan duster sau asa dar toate masinile au o limita si daca in spatele volanului e un noob limita scade mult
IRONICK
vai ce masina proasta, a ramas in noroi
cj98czh
Mda... nu conteaza ca avea anvelope de strada si nu de teren greu... masina este proasta..... cu anvelope din alea ramane acolo si tata 4X4-ului daca nu exista aderenta... in cazul de fata crampoane ca sa se infiga...
..... anvelope de strada+sofer fara experienta in conditii din astea.... succes garantat... biggrin.gif
IRONICK
este clar de la masina, nu conteaza soferul/anvelopele/legatura cu solul
garlic_dog
Pai daca se chema Dacia Mudder sigur iesea din noroi. Asa... doar in desert si prin sufragerie pe la mine merge bine.
C@talin
io stiu cine a bagat-o acolo,intentionat, ca toti erau iaute ce buna e iaute cum zboara prin namol, a luat omu masina si le-a arata ca si dusteru poate fi blocat,porma a venit o tanti sa arate ea ca il scoate da na reusit radmasa.gif

asa ca nu mai o tineti cu sofer fara experienta si etc etc . totu a fost facut cu intentie wink.gif
rs09
La ce noroi era acolo nici cu un Land Rover nu treceai.Si oricum Dusteru nu ar trebui sa se aproprie de off road.
diesel_power
Supermasina asta n-are diferential blocabil ?
petre 1
Cred ca problema este faptul ca soferul care nu a inteles prea bine ce a cumparat,Duster-ul nu este o masina pentru asa ceva ,este o masina de oras si pentru un off-road ceva mai light asa.Nu poti avea pretentii sa intri cu Duster-ul in noroi pana la praguri si sa poti iesi.

Si apropo de Land Rover,unui Defender ii trebuiau vreo 5/7 secunde sa treaca pe acolo.
skorpio_bog
Asta imi aduce aminte de o patanie a unui coleg de serviciu. Are un Mitsubishi 4x4 si a bagat-o omu in ditai mlastina si a ramas intepenit. Namolul era pana la praguri.

In cazul cu Dusterul sunt 2 posibilitati: ori soferul ala era prea idiot si nu si-a dat seama de ceea ce a facut, ori au incercat intentionat astia sa faca misto de duster ca sa zica lumea ca e proasta, asa cum au facut si aia atunci cu loganu ca se rastoarna etc.
C@talin
ce zic io ce intelege lumea rolleyes.gif inclip erau in teste baietii de la renault dacia wink.gif au vrut sa-i vada limitele si atat .
george_scala_2004
adica au facut niste teste...poate vor imbunatati, in viitoarele serii, performantele...si ii vor zapaci pe nemti...poate ca duster va deveni un adevarat off-road...
Jack Daniel's
QUOTE(petre 1 @ 25 Aug 2010, 20:45)
Cred ca problema este faptul ca soferul care nu a inteles prea bine ce a cumparat,Duster-ul nu este o masina pentru asa ceva ,este o masina de oras si pentru un off-road ceva mai light asa.Nu poti avea pretentii sa intri cu Duster-ul in noroi pana la praguri si sa poti iesi.

Si apropo de Land Rover,unui Defender ii trebuiau vreo 5/7 secunde sa treaca pe acolo.
*


Defender la arat! smile.gif
bogdanelkva
Asta-i ca porcul,unde-i noroiul mai mare acolo se baga radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
membru_DC
e hai ca nu-i chiar asa:


naughty1.gif
Vallybz
da...da......mai taie din ele ...
diferitu
cea de-a doua tipa mergea pe jos sa nu murdareasca smile.gif)
besche
Daca Dusterul ar fi avut reductor,ar fi iesit de acolo
bogdan_bok
cu incaltari adecvate si un picior priceput iese si fara reductor.
unde trebuie reductor nu reusesti sa ajungi cu dusterul...

Stima.
mikey_gtx
"prafster"-ul putea iesi de acolo cu putin bun simt din partea soferului. pe langa asta, cu gumele alea sterse nu are ce cauta in namolul ala.

aviz amatorilor: 4x4 la masina nu inseamna ca hop acum pot sa ma bag in noroi si sa dau din roti.

am vazut ceva asemanator intr-o iarna la partia de ski de la baisoara. cabanele sunt asezate pe un deal nu foarte abrupt cu drum drept prin mijlocul lor. drumul era acoperit cu zapada batatorita. vine unu cu Q7 mare macho ca are suv si 4x4 si bineinteles ca o blaneste pe deal in sus. normal ca pierde repede aderenta si vine in mod saniuta inapoi. ma uit mai atent: era cu gume de vara laugh.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.