Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: curatare motor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
mitzunator
am inteles ca se poate curata motorul p einterior,respectiv egr,intercooler,conducte de cea mazga groasa neagra uleioasa.ce ma intereseaza este cum fac sa curat si mai departe de furtunul de la intercooler si mai departe de la egr.multumesc
b06fcn
pentru curatat vana EGR gasesti informatii pe topicul dat de colegul jas, pentru intercooler recomand spalare cu alcool tehnic - de fapt innecare cu alcool tehnic cam o zi, golire si clatire cu inca vreo doua ture de alcool, iar pentru restul, o blana buna pe autostrada, cu motorina buna in rezervor...
mitzunator
multumesc pentru raspunsuri! ma refeream la mazga din sitemul motorului ,pt functionalitate,nu estetic sa il spal cu apa....voiam sa ii iau mazga aia neagra din conducte egr tot ce e plin de mazga
b06fcn
Pai mazga aia se ia dupa o alergatura buna pe autostrada...
mitzunator
acum am un drum la bucuresti.bag din aia scumpa de la Rompetrol si ii dau eu a3 a si a 4a ONLY!! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.