Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Lada 1500 din 1985 benzina si gpl
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
DORTMUND
Lada e din 1985, o sa pun diseara si poze, am luat-o pentru ca avand casa in constructie aveam nevoie de o masina pentru naveta, intre timp sotia a primit un Caddy de la servici si vreau sa o dau repede fiindca trebuie sa instalez cat de curand centrala termica!
ITP pana in iunie 2011, asigurare pana in decembrie 2010, e rosie, nelovita, caroserie, vopsitorie excelente, nu troncane, un joc mic in directie, consum 10-11 pe gaz cu 3 persoane.Totul functional pe ea, ar fi pacat sa ajunga la Rabla!
Pret cu gpl 1500 RON, fara(daca gasesc sa-l dau separat) 1100 RON.
O zi buna!
DORTMUND
Instalatia de GPL din pacate nu are acte, fostul propietar le-a cautat dar nici urma de ele, in conditiile astea eu vand instalatia completa cu doar 50 RON, rugamintea e ca toata treaba sa fie facuta intr-un atelier care se ocupa cu asa ceva!!(demontarea ei adica)
Cu carburatorul de Dacie de pe ea consumul e ok pentru mine, de 3 zile merg pe benzina si per total nu e atat de mare diferenta!

20 Aug 2010, 14:36:
Am primit 2 mesaje private dar nu pot raspunde la ele neavand suficiente postari. Lasati-mi va rog nr.de telefon si va sun eu maine.
Multumesc! Adaug cateva poze!
BoR
Privind pozele retraiesc vremea copilariei si adolescentei,avand timp de 23 de ani in familie o astfel de masina.Lada au fost si unele inca sunt(precum aceasta care se prezinta foarte frumos) masini foarte bune,simple si rezistente.
Mult succes la vanzare!
BZN
Dupa cum arata busonul de umplere GPL cred ca instalatia e pusa inaintea obtinerii ITP (in 2009). Pe cale de consecinta, nu mai ai nevoie de actele instalatiei daca s-a facut mentiunea in CIV... Poate ai noroc.
DORTMUND
Multumesc pentru aprecieri dar eu nu am nici un merit in intretinerea ei, doar i-am schimbat parbrizul cu unul nou cu parasolar incorporat si aveam de gand sa-i fac o revizie din bara in bara, dar sotia aprimit un Caddy de la servici, diesel si are cu ce sa faca naveta. Eu pentru asta luasem masina! Masina(ca si mine) e in Bucuresti, la fisc e pe numele meu, asigurarea e tot pe numele meu, vroiam sa o inmatriculez dar la putinii bani pe care-i recuperez pe ea nu ma mai complic. Am bineinteles toate actele, carte, talon etc.
Sper sa o ia cineva care sa aiba grija in continuare de ea, eu am dat-o cu WD-40(2 tuburi mari golite complet!!) cam peste tot ce inseamna fier pe fier, in clante, in contact, balamale etc.Nivelul la grup e ok, frane, directie foarte bune!
andy_car
Salut. Ma intereseaza masina. Iti las id-ul meu de ym: andy_4you_2007. Te astept sa vorbim. Eventual daca nu poti intra pe ym lasa-mi un numar de telefon pe mail. Multumesc.
DORTMUND
Telefonul meu este 0758.26.75.40
Abia de luni ma puteti gasi, sunt cu familionul undeva langa Paltinu si semnalul e slab acolo!
Weekend placut tuturor!

Daca nu raspund, trimiteti-mi un sms si va caut eu, cobor des in depozit si nu e semnal acolo!

22 Aug 2010, 09:25:
Eu am si motocicleta si i-am luat un carlig nou-nout, original, cu instalatia electrica aferenta pentru a putea tracta platforma moto.
M-am gandit bine si cum sezonul se apropie de sfarsit si la masina de la servici oricum nu il pot monta, il dau bonus impreuna cu celelalte piese noi pe care, prevazator, le tineam in Ladita: capac delco, rotor, platina, furtune benzina, bujii, set complet bucse spate.
andy_car
Salut. Am incercat sa te sun pe numarul afisat dar intra casuta vocala. Ti-am trimis aseara un sms de pe nr meu. Astept un semn din partea ta. Multumesc.
DORTMUND
Ti-am trimis si eu un sms, maine dimineata incepand cu ora 9 ma puteti gasi, masina va fi in Bucuresti si tot acolo va si ramane la unul dintre cei care s-au aratat interesati!! rolleyes.gif rolleyes.gif


22 Aug 2010, 15:29:
Cateva poze in plus!
ionutt daniel
Un mic tanc. Am avut in trecut un Moskvich 412 de care eram tare mandru. Pot spune ca daca va fi intretinuta, asta e masina care va aduce doar satisfactii. Rar mai intalnesti una in starea asta, nu merita decat un pasionat !
DORTMUND
QUOTE(ionutt daniel @ 22 Aug 2010, 21:54)
Un mic tanc. Am avut in trecut un Moskvich 412 de care eram tare mandru. Pot spune ca daca va fi intretinuta, asta e masina care va aduce doar satisfactii. Rar mai intalnesti una in starea asta, nu merita decat un pasionat !
*



O sa creada lumea ca e reclama mascata... icon_mrgreen.gif
Exact asta e impresia pe care mi-a lasat-o si mie, iar in privinta pieselor eu am luat legatura cu un basarabean care sta zilnic, de dimineata pana seara la Obor si are 2 Samara burdusite de piese. Ce nu are pe stoc aduce, plus ca se mai gasesc la batranei unele cu CCCP pe ele!!!
Merced
Pana la urma cum e cu GPL-ul, e trecut in carte cum intuia colegul BZN sau nu?
Un consum concret pe benzina in cazul asta se poate da? Masina arata foarte foarte bine pentru varsta si pretul ei, si ma intereseaza pentru un amic care are nevoie de ceva sa-si faca mana.
DORTMUND
Vesti bune, vesti bune!! E clar ca m-am ramolit, ieri verificand datele masinii cu un poptential cumparator am vazut ca ESTE TRECUT GPL-UL IN CARTE, cu stampiluta, holograma etc!!! Asa ca s-a rezolvat, e ok si cu asta!!!
Si uitasem la piese si o pompa de benzina, tot asa originala si tot nou-nouta!!!
Pretul este neschimbat, azi la 6 urmand sa fie vanduta dar pana nu semnez actele e in continuare valabila!!
cristyano2
pana la urma s`a vandut? ma interesa si pe mine:)
DORTMUND
S-a vandut, le multumesc celor care s-au aratat interesati si celor care au avut cuvinte frumoase la adresa rusoaicei!! wub.gif
Ii urez inca o data cumparatorului sa-i mearga bine Olga si sa nu-l opreasca niciodata RAR-ul!!! Eventual peste vreo 20 ani si doar ca sa-l felicite cat de bine arata masinuta!!... biggrin.gif
O zi buna tuturor!! wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.