Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Indicator Motorina Dus
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
uninvited66
Am fost cu masina , sa ii fac o spalare de rezervor , poveste lunga cum de ce etc...

Dupa spalare , cred ca au atins sonda care imi arata pe calculator si acul de la motorina cat mai am in rezervor , deci am facut teste cu rezervorul full , nu mai trece de jumate , si scade cate odata chiar la limita , chiar daca este full... deci niciodata nu stiu cata motorina mai am... stie cineva cum sa rezolv sau cum unde gasesc ceva la mana a 2 -a ca am auzit ca asa ceva sa cumperi nou este foarte scump ! ms anticipat !
pasaniucionut
cand sa scos pompa posibil sa fi atins putin mai tare plutitorul de la carburant ... acel plutitor are un contact care se freaca pe o placa posibil cand la tras afara sa il fi miscat s-au distantat ... sfat.. da pompa jos si uita-te daca acel senzor de la plutitor se atinge de acea placa daca se freaca trebuie sa faca contact
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.