Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unde se afla situata seria sasiu la espace 2?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
ursuflorin30
Poate o sa radeti de mine dar ma chinuiesc sa gasesc seria (vin-ul) cea stantata pe caroserie undeva nu cea de pe stalpul din dreapta fata care este placuta cu nituri.....va rog daca ma poate ajuta cineva ca am cautat pe peste tot si nu gasesc nimik poate stie cineva ceva ....va multumesc anticipat.
cj98czh
Pe clopotul amortizorului drept te-ai uitat? biggrin.gif


L.E am gasit pe un site ... cica la espace... No stamped in number .... dar eu unul m-as mira...
ursuflorin30
da si nu e nimik...
cj98czh
Am mai gasit ceva.... ridica capota... sub parbriz pe centru... cumva in spatele motorului...
ursuflorin30
tot nimik
espacern
Cauta prin zona unde isi tine picioarele pasagerul,pe sub mocheta pe undeva pe acolo!
Am avut si eu un Espace 3 din 2001 1.9 dti si parca pe acolo era VIN-ul stantat.
Numai bine!
ursuflorin30
m-am uitat si nimik.....ar fii imposibil sa nu existe stantata seria undeva....sa fie espace 2 un model fara serie batuta?
espacern
Daca nu are serie batuta inseamna ca ori a fost indepartata(ex.masina furata)sau nu ai cautat destul de bine(posibile locatii:port-bagaj,lonjeroane,etc.).
Numai bine!
R19/16v
[attachmentid=1627646564]
ursuflorin30
ce imi arati tu acolo e de la espace 3 in sus....tot nimik pina acum.

<span class='edit'>7 Aug 2010, 11:47:</span>
un detinator espace 2 nu conteaza motorizarea daca este amabil sa se uite personal sa imi spuna unde este......va rog mult .....multumesc

<span class='edit'>7 Aug 2010, 11:51:</span>
apropo m-am uitat pe net si peste tot spune ca nu are serie stantata espace 2

<span class='edit'>7 Aug 2010, 17:02:</span>
heeeelp plsssss

<span class='edit'>7 Aug 2010, 21:29:</span>
chiar nu este nici un detinator de espace 2 sa ma ajute si pe mine pls
adrianrizescu
Sub capota in dreptul motorului de ventilator (desfa protectia aia neagra) ??? Daca mai astepti cate-va zile vb cu cine-va din Franta sa-mi spuna exact .Ai grija ca sant serii ascunse si Rar-ul le cam stie...
ursuflorin30
ok am sa ma uit si akolo multumesc mult si astept sa vb cu acea relatie a ta poate aflu mai multe.....ca pina acum nimik decat cea de pe stalpul din dreapta care este o placuta cu nituri in rest am cautat atent mai ales ca masina nu are motorul pe ea deci am spatiu destul sa vad foarte bine si nimik pina acum...dar am sa mai insist....si poate cu ajutorul vostru voi dezlega aceasta enigma.....
adrianrizescu
Ridica capota.. in stinga sus chiar sub cheder este seria .Vezi sa nu fie acoperita cu mastic Este chiar in dreptul grilei de aerisire din partea pasagerului (nu in dreptul volanului) daca nu o localizezi iti pun o poza


PS. stii pe undeva un parbriz SH ?
ursuflorin30
Multumesc din suflet am gasit pina la urma.....incearca pe soseaua fundeni la autoglass,eu akolo am pus mai demult la un alt renault alt model,si au akolo pt orice model montaj inclus,repara fisuri orice.....sau daca doresti second poti incerca la dezmembrari renault pe sos magurele.....
ursuflorin30
rog moderatorii sa stearga topicul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.