Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mica problema
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
blu3manx
Problema mea: Cand calc brusc acceleratia,trage aer pe undeva,si dupa accelereaza....nu sunt sigur ca intelegeti ce vreau sa zic......La alte masini,cand calc brusc pedala de acceleratie,se accelereaza constant.......Am schimbat galeria filtrului de aer (cutia de plastic care "leaga" filtrul de aer de clapeta de acceleratie......credeam ca e spart p undeva,dar nu....Ce e de facut?

In legatura cu senzorul de turatie,am observat ca si pe acolo trage ceva aer,e normal(avand in vedere ca regleaza turatia in functie de temperatura) ?

Oricum nu pe la senzor trage aer cand accelerez,ci pe undeva pe sub galeria filtrului de aer....



katalyn03
QUOTE(blu3manx @ 27 Jul 2010, 04:45)
Problema mea: Cand calc brusc acceleratia,trage aer pe undeva,si dupa accelereaza....nu sunt sigur ca intelegeti ce vreau sa zic......La alte masini,cand calc brusc pedala de acceleratie,se accelereaza constant.......Am schimbat galeria filtrului de aer (cutia de plastic care "leaga" filtrul de aer de clapeta de acceleratie......credeam ca e spart p undeva,dar nu....Ce e de facut?

In legatura cu senzorul de turatie,am observat ca si pe acolo trage ceva aer,e normal(avand in vedere ca regleaza turatia in functie de temperatura)    ?

Oricum nu pe la senzor trage aer cand accelerez,ci pe undeva pe sub galeria filtrului de aer....
*



nu inteleg ce vrei sa spui dar cred ca este vorba de garniturilede la clapeta de acceleratie
Vallybz
relantiul cum este? sta fix sau are fluctuatii?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.