Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: distributie laguna
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
silviu dars
Salutare, am si eu o laguna 1.9 DCI DIN 2005 si trebuie sa ii fac distributia si ma bate gandu sa o fac singur dar nu am mai schimbat la renault pana acum si poate ma ajuta cineva care a mai schimbat cu cateva indicatii pretioase de care trebuie sa tin seama sau daca stiti de unde as putea face rost de manualul de reparatii, eu am gasit in franceza poate are cineva in engleza sau romana ar fi ideal. a, am uitat sa spun ca vreau sa schimb distributia singur ca eu locuiesc in irlanda si aici la service mi-a cerut 600 eur si la reprezentanta renault 950 eur.

va multumesc.
claur
nu am schimbat pana acum dar nu este foarte greu....doar ca iti trebuie niste unelte fara de care nu poti face nimic....cred ca cea mai importanta este unealta cu care intinzi cureaua. Am manual service in lb romana...imi lasi un pm si ti-l trimti. Explica acolo cum se face totul. Dar din nou, ca sa reusesti trebuie ori sa ai acele unelte, ori sa ai posibilitatea sa le construiesti....

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.