Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pmpa joasa presiune
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
dio_by
Daca s-a mai discutat subiectul imi cer scuze si cer insa daca poate cineva sa imi spuna unde este pompa de joasa presiune la un megan 2 2.9dci 2003. am cautat-o peste tot am urmarit conductele, am cautat in rezervor si nu e nicunde. pe intalatia de tur am doar o pompita de amorsare. este posibil modelul meu sa nu aiba pompa de joasa presiune?
SorinCT
O schema cu rezervorul si componentele adiacente. Pe restul traseului vad doar filtrul de combustibil si pompa de injectie.
R19/16v
Pompa e pe la picioarele pasagerului, parca.
SorinCT
Acolo este si filtrul de combustibil in caz ca R19/16v nu vorbeste despre acelasi lucru.
R19/16v
Imi cer scuze, picioarele pasagerului din dreapta fata.
19vik
La "2.9dci" icon_mrgreen.gif ... nu ai pompa de joasa presiune din moment ce ai para de amorsare. In pompa de inalta este integrata o pompa auxiliara anti-dezamorsare.
SorinCT, schita ta e generala: 2 este pompa de benzina nu de motorina, 7 e canistra de vapori, 8 filtrul de benzina.




PS: la 1,9dci de pe Scenic 1 parca e pompa de joasa electrica in aripa dreapta fata, dar ala nu stiu daca are si para de amorsare.
dio_by
Aha. deci practic daca nu livreaza motorina la injectoare inseamna ca e pompa de inalta presiune?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.