Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema capt planetara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
specialK
Sal!

Am si eu o problema cu capul de planetara la un Megane II/ 2005/1.5 DCI/Hack Pack.
Ideea este ca s-a spart si trebuie sa il inlocuiesc. Am gasit in prealabil insa nu se potriveste. Cele care sunt intalnite cel mai des pe piata au 30 de dinti in interior iar mie imi trebuie cu 32. Din cat am inteles acest tip se gaseste doar la 2 furnizori unul din Italia si celalalt la reprezentant unde costa 1600 RON. S-a lovit cineva de problema asta pana acum. Am deja 2 saptamani de cand caut .....
Pls. Help !!!
SorinCT
Iarta-ma ca intreb dar ce este Hack Pack? Nu am gasit pe net nimic si m-ai facut curios.
specialK
QUOTE(SorinCT @ 12 Jul 2010, 14:19)
Iarta-ma ca intreb dar ce este Hack Pack? Nu am gasit pe net nimic si m-ai facut curios.
*




Hatchback.... scuze am scris eu gresit.....My bad!
Tossi
Eu am fost cu masina la service-ul din Tunari, m-a costat parca 350 lei cu manopera cu tot si s-a schimbat doar capul de planetara. Am cam trecut de 10.000 de cand am schimbat masina si nu are nimic...
beberazvan_n
Am schimbat si eu capetele planetarelor si am dat 240 ron pe capete plus 50 ron manopera.
specialK
Problema este ca eu nu gasesc capul de planetara care sa se potriveasca. Masina este fabricata in Franta. Si capul de planetara are 32 de dinti la interioar fata de 30 cum au majoritatea. Stie cineva cum pot gasi. Sau eventual un nr de tel de la service-ul din Tunari.
geniusforte
Cred ca asta cauti :http://www.reconditionariplanetare.ro/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.