Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: zgomot rotire volan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
markuus
salut,
am un megane sedan 2, an 2004 si de ceva vreme, atunci cand iau dreapta de volan, se aude un cloncanit, in special, cand plec de pe loc. cert este ca la rotire de volan stanga nu am sesizat nimic. acelasi zgomot se aude si la trecere peste denivelari(fara a roti volanul).

am citit pe forum si am inteles ca problema ar putea proveni de la coloana de directie sau flanse. m-ar interesa si care a fost devizul in cazul inlocuirii flanselor intr-un service renault. multumesc
mihaicip03
eu zic sa lasi serviceul reno si sa mergi la un mecanic sa vada despre ce e vorba si daca e vreuna din flanse atunci ea costa la magazine de piese auto cam 150 + manopera ~ 70lei =.....max 220...in schimb la reno...flansa 220 + 100 manopetra.... cu ochiul.gif
chelule
eu am patit la fel si era un pivot care m-a costat 60 lei + 30 lei manopera.
Dar ai grija ca in serice renault nu iti va inlocui doar pivotul, ci intregul brat care costa cam 400 lei.
Parerile sunt impartite in privinta schubarii pivotului, dar eu am 20 k de cand l-am schimbat si nu am probleme
Hack
Era chiar asa de greu sa cauti inainte sa deschizi un topic nou? huh.gif Sunt o gramada de topicuri pe tema asta!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.