Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dotarea Megane 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Navigator90
Buna, sunt din Chisinau, si recent mi-a, luat si eu un Megane 2.1. Deoarece pe la noi nu prea sunt astfel de forumuri, am hotarit sa apelez la voi...Deci in primul rind as vrea sa aflu cum deosebesc ce pachet de dotare am, si cum sa le deosebesc pe celelalte...
skorpio_bog
pai ai luat masina noua sau sh? daca ai luat-o noua ar trebui sa scrie pe actele masinii ce nivel de echipare are.
daca ai luat-o sh, intra pe site-ul oricarei reprezentante renault la un configurator, selectezi modelul tau de masina (megane) si vezi acolo la fiecare nivel de echipare ce dotari are si compari cu ce ai tu pe masina.

Spre exemplu la Privilege ai jante aliaj, senzori ploaie/lumina, clima, tapiterie scaune, usi, volan, schimbator, cotiera etc de piele sau imitatie de piele , interior crem, 4 geamuri electrice, oglinzi rabatabile, reglabile electric si degivrante, abs+afu, 6-8 airbaguri (dupa preferinte si optionale).
cj98czh
Sau deschizi torpedoul si vezi ce scrie. pe usa lui.... biggrin.gif
espacern
@Navigator90=Doar seria de caroserie(VIN) contine informatiile complete despre masina ta.
Vezi pe aici:
http://www.reno.ro/Numar-identificare-auto...60563-s210.html
Numai bine!
Navigator90
merci mult..
burliu
bine ai venit pe forum citi mai multi km fara incidente sa o stapanesti sanatos !
espacern
@Navigator90=Modelul(pachet de dotare cum zici tu) tau de Megane este(dupa seria trimisa)Sport-Dinamique!
bogdan_cirstea
http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=143701&hl=


Cred ca ar fi mai simplu sa se uite aici in linkurile pe care le-am pus mai demult!
Sebz
Salutare

cine poate sa ma ajute si pe mine cu informatii despre modelul jucariei mele?

Am pe ea urmatoarele: megane sedan 2004 ,clima,jante aliaj 16",comp bord,senzori ploaie+lumina,manerele exterioare vopsite in culoarea caroseriei,tapiseria este textila,oglinda hidramata,4x geamuri el,ogl el fara rabatare,torpedou refrigerat (CRED numai--are o gaurica pe unde sufla aer rece si am auzit de aceasta optiune),6x airbaguri.

As dori sa stiu nivelul de echipare ,daca sunt oglinzile degivrante si daca chiar este torpedou refrigerant.

multumesc anticipat
skorpio_bog
oglinda hidramata ? hai ca asta e tare. Vrei sa spui electrocrom sau heliomata, caci termenul de hidramata se refera la altceva.

Dotarea ta cred ca este expression, daca nu ai oglinzi rabatabile electric si manere cromate la exterior cum are privilege-ul. Torpedoul este refrigerat (cel putin asa scrie in fisa tehnica a masinii) insa e o gluma proasta. Refrigerarea la care se refera cei de la reno este de fapt acea gaurica prin care sufla aer rece in interior cum ai zis si tu, nimic mai mult.
Cristi A
De fapt denumirea la torpedou ar fi trebuit sa fie "torpedou racorit" smile.gif)
Sebz
Da,corect heliomata. Nu stiu de unde am retinut cu hidramata ca parca era ceva la cutia de viteze. Deci expression ar fi varianta mea. Si cu torpedoul asa este "o gluma proasta".Nu am apucat inca sa testez de ce este in stare deoarece am masina de 1 luna dar banuiesc ca va mentine ceva timp temperatura lichidului introdus acolo (daca este deja rece).

Ms pt raspuns
skorpio_bog
Nu o sa le tina rece cine stie ce. doar daca dai ac pe 15 si la viteza maxima o sa fie putin reci, in rest nu se intampla nimic. Cel mai bine e lada frigorifica in portbagaj cuplata la priza de 12V sau bricheta.

Hidramata se refera la cutiile de viteze.
ritter
QUOTE(skorpio_bog @ 3 Oct 2010, 11:10)
Nu o sa le tina rece cine stie ce. doar daca dai ac pe 15 si la viteza maxima o sa fie putin reci, in rest nu se intampla nimic. Cel mai bine e lada frigorifica in portbagaj cuplata la priza de 12V sau bricheta.

Hidramata se refera la cutiile de viteze.
*



Exista priza in portbagaj la Megane ?
skorpio_bog
Daca iti montezi exista wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.