Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cod radioCD
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
gaboaica10
[attachmentid=1627634652] [attachmentid=1627634654] Salut cam de o luna nu imi mai merge radioul pe masina,cand a fost minunata furtuna in bucuresti am avut ghinionul sa imi cada o creanga pe masina m-am ales cu o gaura in aripa stanga,dupa ce am schimbat aripa am constatat ca nu mergea semnalul pe partea stanga, am umblat la sigurante si surpriza nu merge nici semnalul nu mai merge nici radioul cred ca electricianul din mine a scos siguranta care nu trebuia Va rog ajutati-ma si pe mine cu codul am facut poze la radiocd daca sunt de folos
mariuswk
Codul il gasesti in cartea de service-intretinere alaturi de celelalte coduri.
gaboaica10
am incercat dar dupa ce am vorbit cu fostul propietar am inteles ca a schimbat casetofonul cu radiocd-ul pe care il am eu acum pe masina
R19/16v
7051
Tuborgg
Buna! Am si eu problema cu codul, masina mea este adusa din Germania si a fost adusa fara cod CD player, va rog sa ma ajutati si pe mine daca a-ti putea, ms mult
Vladutz82
Cautã in torpedou manualul pt. întreținere,ai acolo codul radio!
Tuborgg
am cautat peste tot, dar.. nu gasesc nimic, am vazut pe forum ca s-a facut poze cu seriile aparatului si sau gasit keile.. sad.gif
Vladutz82
Trebuie sã ai o gentuțã sau o borsetã cu toate manualele mașinii
Tuborgg
am gentuta, am cartea de intretinere in limba germana si cartea pentru player, atita tot, am rasfoit prin ele, dar nu este nici un cod pentru player.., altfel nu mai postam aici smile.gif
skorpio_bog
mai e un topic mare cu problema asta. Ia legatura cu userul espacern si te va ajuta.
Tuborgg
asta si am incercat de dimineata sa fac, dar nu dau de el, credca nu este pe net.., dar sper sa apara, ms de informatie oricum wink.gif
marius36ro
espacern@gmail.com, este adresa de mail. trimiteti foto cu seria de pe radiocd si el vada codul.
luclapin
QUOTE(Tuborgg @ 16 Aug 2010, 08:52)
Buna! Am si eu problema cu codul, masina mea este

Probabil este prea tarziu,dar codul este 9520.Respect!
nicuxo
salutare, mi-a murit bateria azi si am inlocuit-o cu alta noua. dar nu stiu codul de la radio cd. nici fostul proprietar nu il stie. cum il pot afla? unde este scris? in carti m-am uitat peste tot si nu este nicaieri scris. multumesc anticipat
luclapin
QUOTE(nicuxo @ 29 Aug 2010, 15:10)
salutare, mi-a murit bateria azi si am inlocuit-o

Posteaza o poza cu seriile cd player-ului sau da-mi un pm si te ajut cu placere.
Tuborgg
Pentru "luclapin", am gasit deja codul datorita lui "espacern" si lui "dan22y", le multumesc lor foarte mult, dar iti multumesc si tie macar ca ai raspuns prea tirziu, mai bine mai tirziu decit niciodata smile.gif
cosmin_69
As vrea sa stiu si eu daca sub cd-ul original pot sa mai pun un cd cu mp3.

Eu am Tuner List, de aceea nu va mai merge afisajul la cel cu mp3.
Oricum ramane si cel original.
Si care modele de cd player se potrivesc si intra complet in locasul de sub cd-ul vechi ?
marius36ro
Am cumparat de pe ebay o interfata care se leaga la magazia de cd si citeste mp3. Suporta memorie usb, sd card si are intrare auxiliara. Pot asculta cam 600 de piese. Sunt multumit. Specific ca am tuner list.
http://cgi.ebay.it/PHONOCAR-5-848-INTERFAC...=item563ee775b0
Este o adresa unde se poate vedea asa ceva.
Tuborgg
calitatea este la fel cum ai asculta un CD sau pe un alt aparat incorporat cu SD card si USB?
SorinCT
Pentru discutii despre x-carlink, connect-2 si alte device-uri ICE exista o arie dedicata aici.
Mihai C
Eu de exemplu am fost la un service de decodare telefoane si mi-au dat ei codul,dupa ce i-au citit memoria sau ceve de genul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.