Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Satu Mare - Bistrita via Barsana
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
eugeniuz2004
Este cineva amabil si informat despre cum se prezinta drumurile pe traseul

DN 19
Satu Mare - Negresti Oas - Sapanta - Sighetu Marmatiei
DN 18 + DJ 186
Sighetu Marmatiei - Barsana - Sacel
DN 17C
Sacel - Bistrita
LuluMOB
Anul trecut am mers in sens invers:

Iacobeni - Carlibaba - Prislop - Borsa - Moisei - Sacel - Barsana - Valeni - Calinesti - Sarbi - Ocna Sugatag - Harnicesti - Mara - Baia Mare.

De la Iacobeni la Borsa drumul era destul de prost, petec langa petec, iar din loc in loc gauri ce trebuiau ocolite; pe Prislop erau gauri si praguri serioase.
In zona Maramuresului, de la Sacel la Harnicesti, e ceva mai bun, dar nu chiar bun, insa peisajul compenseaza lipsurile astea. Zona aia mi se pare printre cele mai frumoase din tara.
Mai departe spre Baia Mare drumul era bun, chiar foarte bun la ce avem noi pe aici prin Romanica.
eugeniuz2004
Nu e exact traseul dar multumirile ti se cuvin.
Ceva mai nou si mai apropiat de ce caut eu?
tiberiu27
Satu Mare - Negresti Oas - Sapanta - Sighetu Marmatiei e ok, dar mai bun e prin Baia mare-cavnic- barsana, cred ca aceeasi distanta.
Sighetu Marmatiei - Barsana 20 km e iar 0k...mai incolo nu stiu: eu am circulat pe astea : Barsana _BM 60 km + BM- Bistrita 150 km - ambele drumuri bune(Dej-Bn super).
eugeniuz2004
Multumesc mult pentru informatiile calde din zona.

E bine ca e OK si prin Sapanta - Sighetu Marmatiei ca trebuie trecut musai prin ele sa vada si parintii Cimitirul Vesel si Memorialul Victimelor Comunismului....

bogdanelkva
Intre Cavnic-Budesti-Ocna Sugatag se lucreaza la drum,sunt utilaje si o gramada de gropi de ocolit,dar se poate trece.
La Barsana e cam greu duminica cu un loc de parcare,daca ajungi mai devreme de ora 10 gasesti.
[attachmentid=1627635028]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.