Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum verific varianta de echipare?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
gicu_lord
Salut.

Doar ce mi-am luat un Clio III, din septembrie 2008, cu 28 000 km la bord.
Ideea este ca fostul proprietar nu mi-a putut spune exact ce varianta de echipare este...
dinamique, privilege, etc.
Pe actele ei, inclusiv pe factura de la dealerul de unde a fost cumparata nu este nicaieri mentionata varianta de echipare.
Cum pot sa aflu acest detaliu??? Folosind seria??? Alte metoda??

Si inca ceva... la drumuri mai denivelate(foarte proaste) imi scartaie ceva in partea
din dreapta fata. Pare sa fie la imbinarea bordului cu zona de sub parbriz. Nu e suparator dar ma gandeam ca poate exista o solutie sa elimin sunetul ala.

Astept raspunsuri.
r_vlad
Poti pune niste poze din exterior si din interior iar daca este cumparata din romania se poate determina usor nivelul de echipare. Sunt importante: oglinzile exterioare (daca sunt sau nu vopsite in culoarea masinii), jantele din aliaj usor sau capacele, paleta de culori din interior etc.
gicu_lord
N-am pozele acum, dar e in felul urmator. Culoare Gri Casiopeea. Oglinzi in culoarea masinii, electrice. Jante de 15 din aliaj. La interior bordul este jumatate negru, jumatate un gri asemanator cu vopseaua exterioara. Si tapiseria acelasi gri. Usile tot asa in 2 culori. Geamuri electrice fata si spate. Comenzi radio pe volan.

Pretul a fost 6400 Eur. E un pret ok???
armin23
cred ca asta are sa te ajute:
http://www.reno.ro/Prezentare-Renault-Clio-III-t46883.html
S4b1n
E posibil sa ai fie Dynamique fie Exception.
http://www.renault.ro/gama-renault/autotur...siuni/index.jsp - aici sunt nivelurile de echipare de pe Clio III facelift, care nu par sa difere fata de cele de pe Clio III simplu, si par mai usor de comparat.
Poti sa ai Dynamique cu optiunea: jante aliaj, sau sa ai Exception. Verifica ce anume ai din acea lista de dotari, si iti poti da seama usor smile.gif
gicu_lord
Pare a fi un amestec mai ciudat. pentru ca nu se potriveste cu nici un nivel de echipare
nici din cele din prezentarea de pe forum, nici din cele de la facelift. Acum asta e....
Ma gandeam ca se poate verifica dupa serie sau ceva de genul.
Oricum. Multumesc pentru raspunsuri.
r_vlad
Dupa descriere pare sa fie Exception.
Asa e interiorul ?[attachmentid=1627632932]
Poti sa te uiti pe stalpul usii din fata, dreapta. Acolo trebuie sa fie un autocolant cu niste coduri. Unul dintre codurile respective reprezinta nivelul de echipare. Fa o poza autocolantului sau scrie aici codul care incepe cu "E" si are 3 caractere.
espacern
Sau intra si vezi pe aici:
http://www.reno.ro/Numar-identificare-auto...160563-s60.html
Numai bine!

20 Jun 2010, 08:46:
@gicu_lord=Ti-am trimis datele solicitate pe PM,mail si pe topicul dedicat.
Numai bine!
pepelutza
colegul cozma1993 nu stie nivelul de echipare, nu poate posta el asa ca o fac eu in numele lui , multumesc.



,,Nu pot da mesaje private si nici pozele nu le pot pune.
daca va ajuta las seria vin aici VF1BR1AOH38230454
Multumesc!"
dan22y
ENGINE CAPACITY 1390; FUEL TYPE Petrol; DOORS 4/5; POWER 72 kW / 98 KM

beige-metallic, el. windows, el. mirrors, air conditioning, central locking, radio, power steering, computer, ABS, alarm, airbags, immobilizer

Asta asa rapid tongue.gif
espacern
QUOTE(pepelutza @ 10 Jun 2016, 11:33)
colegul cozma1993 nu stie nivelul de echipare, nu poate posta el asa ca o fac eu in numele lui

De ce nu postezi pe topicul dedicat cu informatii dupa VIN?.....daca se doreste bineinteles!

SERIE LIMITATÃ EXCLUSIVE
cozma1993
Espacern iti multumesc pentru ajutorul acordat si deasemenea colegului pepelutza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.