Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nevoie urgenta rulment presiune
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
danutz_wcw
am o problema mare imi "suge" tot lichidul de frana este incredibila 1l la 10-15 km si nu stiu unde curge...defapt cica imi pierde la rulmentul de presiune. are cineva unul?
Marius WAS
am unul dar e pt modelul meu
daca te ajuta cu ceva ma pot interesa si respectiv comanda acel rulment, daca esti din zona, sau poti ajunge cu usurinta la Pitesti
crazybogdan
ai un topic fix langa acesta cu rulmentu respectiv. De ce unul nou?
Se gaseste la orice magazin cu preturi intre 200 si 500 RON. Depinde de marca. http://www.reno.ro/Pedala-ambreiaj-t184461.html
Marius WAS
ce rost are sa dai 50ROn pe un rulment SH si 300Ron manopera biggrin.gif
crazybogdan
Te refereai la mine? eu vroiam sa zic de ce un topic nou...
M i h a i
QUOTE(crazybogdan @ 17 Jun 2010, 22:21)
Se gaseste la orice magazin cu preturi intre 200 si 500 RON.
*


hai ca esti culmea...omul vrea unu de pomana...

'''am o problema mare imi "suge" tot lichidul de frana este incredibila'''

superb scris... wink.gif ..
Marius WAS
Acum sa fiu sincer imi e rusine si cu mine ca tebuie sa schimb rulmentul de presiune,l-am cumparat nou si ma gandesc ca normal daca tot o sa dau la manopera o galagie de bani si cum nu sunt bani sa schimb masina prea repede, ar tebui schimbat tot kit-ul ca sa fie treaba ca la carte,dar de romanul......cu economiile lui......
M i h a i
gaseste un service bun..cu mecanici buni...poti lua piesele aftermarket..si aia este..faci un lucru bun...eu ma refeream la cei care isi lipesc cureaua de distributie cu superglue...la cei care au aer in loc de airbaguri...la cei care cumpara o masina sh...si se asteapta sa nu pice nimic..ori sa fie atelier de confectionare piese in spatele blocului...
Blitzkrieg
Daca sti referinta lasa-mi mesaj si iti fac eu rost de el de origine la un pret convenabil
danutz_wcw
gata am luat unul nou cica valeo 230 lei cel mai ieftin asta fata de 7 si ceva pe autokarma...acum o sa coste mult manopera daca stiti pe cineva spune ti mi si mie am gasit cu 5 mil in voluntari fata de 14 la niste cocalari
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.