Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce piese sunt astea?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
adi_tec
Am gasit in locașul roții de rezervă urmatoarele piese (două la număr). Când am cumparat mașina SH mi-a zis vechiul propietarul ca urma sa schimbe niste piese la mașină dar nu a mai apucat ca i-am cumparat eu mașina. Eu am uitat de ele și m-am lovit din nou de acestea.
Ce sunt? unsure.gif ...Eu sunt doctor în calculatoare tongue.gif nu prea mă pricep la astea biggrin.gif

Mașina este cea din semnătură.

Mulțumesc !
R19/16v
Bucse bascula:


user posted image

Partea de montare punte fata
Partea de montare partea de jos
Partea de montare pe ambele parti
Partea de montare spate
Tip montare suport cauciuc-metal
Tip legatura pentru brat transversal


user posted image

Partea de montare punte fata
Partea de montare partea de jos
Partea de montare pe ambele parti
Partea de montare fata
Tip montare suport cauciuc-metal
Tip legatura pentru brat transversal
adi_tec
Foarte prompt ! biggrin.gif

Deci după câte văd eu sunt pentru puntea față ...

Tocmai am venit de la un service că am probleme la puntea față și mecanicul de acolo mi-a spus ca trebuie schimbată toată puntea față sau mă rog un ansamblu întreg care se schimbă cu totul ( aprox. 1800 Lei wacko.gif ). Am probleme la drum cu gropi, denivelări, se aud zgomote la partea din față de zic că se rupe mașina în două și mi-am adus aminte după aia de piesele astea smile.gif
R19/16v
Bucsele de care zici tu acum, din nefericire, nu sunt cele capatate de la vechiul proprietar.
taxi4you
salut!
tardiv...sunt bucsi de bascula fata!
bucsi de cadru gasesti pe bursa,sau le imbraci la un strungar meserias.
bafta!

23 Jan 2011, 16:58:
bineinteles,pentru a le imbraca trebuie sa dai jos puntea fata si sa te duci cu ea la el,sa-ti ia cotele"pe loc"!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.