Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Placute de frana
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
cappyro
Ce placute de frana pe fata sa pun care sa nu mai fluiere? Am pus un set de 60 de lei, degeaba. Am luat un set de 130 de lei, acelasi fluierat. Azi am fost la mecanic, mi le-a dat jos, le-a polizat un pic pe margini, iar pe mijloc a facut cate un santz cu flexul. Nici un efect. Ce sa mai fac la ele?
michirec
"Asa face ele", am 2000 de km cu ele si scartaie in draci....si n-am luat din cele ieftine.
R19/16v
Te duci la reno si dai 300ron pe set si nu mai scartaie.
jas2
Daca dadeai un search...

http://www.google.ro/cse?cx=partner-pub-56...rtaie+placutele
BiGBearRO
Eu am de la Reno si tot fluiera, nu tot timpu ce e drept
cappyro
@jas2, si atunci pentru ce e forumul asta ?
jedimisu
QUOTE(R19/16v @ 8 Jun 2010, 06:45)
Te duci la reno si dai 300ron pe set si nu mai scartaie.
*



Eu am originale si fluiera de mama focului.

Ideea e, mi-a spus si mie cineva, nu stiu daca e adevarat, ca daca discurile sunt aproape de aruncat, fluiera si cu placute de pe Marte.

Si, by the way, eu am dat mai mult de 300 RON pentru spate.
jas2
Special pentru cappyro



http://www.reno.ro/FOLOSITI-FUNCTIA-CAUTARE-t108374.html

Discuri frana Ferodo
Placute frana Ferodo Premier

Efectul : Franare excelenta fara scartaieli sau alte zgomote...
BiGBearRO
Posibil ca jedimisu sa aiba dreptate, discurile mele sunt gata si la revizie trebuie sa le schimb, vedem daca mai fluiera dupa
Duyu
Nu este musai sa fie de la discuri. Placutele "fluiera" datorita materialului eco din care sunt facute. Oricum, o verificare a discurilor nu strica. wink.gif
transilvan
Mie imi suiera dar numai pe spate, si cind dau cu spatele este vro solutie sa nu mai sune?


10 Jun 2010, 21:32:
Cine ma poate ajuta si pe mine? Cind plec de pe loc nu se decupleaza frina de mina.
R19/16v
CLIPul te ajuta.
danyos
salut ma bag si eu in vorba tongue.gif si spun ca eu am montat pe masinuta placute marca TEXTAR si se comporta excelent biggrin.gif
adistnsc
Asa este, Textar am pus si eu la Meganul pe care l-am avut, am fost foarte multumit si costa cam 35 de euro.
danyos
da asa e am dat pe ele 140 lei si sunt foarte multumit de ele wink.gif
black_alienware
Eu am dat 60lei pe unele "No-Name" ... n-au scartait niciodata, au 20mii km si inca sunt foarte bune.
cappyro
Nu-mi ramane decat sa astept (adica sa merg) pana la o noua schimbare, si atunci voi avea grija ce voi lua in loc. Pana acum am dat 250 lei cu manopera cu tot.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.