Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dilema disc spate scenic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
lica_iacob
scenicul are abs .am un rulment pe stanga spate care huruie urat si vreau sal schimb.daca comand pe producator vine set discuri cu rulmenti si e 10 mil fara tva.abs ul e o coroana zimtata care vine aplicata pe disc.pe mine ma intereseaza doar rulmentul.eu o sal schimb.STIE CAREVA DIMENSIUNILE LUI?SAU un cod numai pentru rulment?
cappyro
Exact problema asta am avut-o si eu. Iti spun sigur ca n-o sa gasesti rulment separat, ci numai montat in disc. Am luat un disc SH cu rulment si vad ca merge perfect. Ce sa-i faci, asta e...Renault.
iulyiuly
rulment separat nu vei gasi, doar cu tot cu disc 400ron/buc/febi
dodoloi
Daca mai esti interesat , suna-ma la numarul 0742052272 , si te rezolv eu cu 600 lei setul noi originale ! Cu tot !
danyos
http://www.autokarma.ro/Produse.aspx smile.gif
ionut.vasiu
Ma poate ajuta si pe mine cineva? Caut cutie de viteze JC7 000 pentru un RX4 din 2000, benzina.
ovidiusbm
problema la cutie ti-ai rezolvat-o?
daca da cum?care a fost defectul si cum s-a rezolvat?daca vrei spune-mi si mie te rog!multumesc
DODOLOT
Salut, se gaseste rulment separat. mergi la orice furnizor -magazin de rulmenti cu cotele. Se scoate vechiul rulment cu presa si se monteaza cel nou. Daca esti destept (nu ca mine) dezmembrezi rulmentul si umpli cu vaselina ptr. temp mari si merge mult si bine.
Bineinteles merita sa schimbi doar rulmentul daca discul mai are de ,,trait''.
Eu am schimbat rulmentul , nu stiam ca furnizorul il vinde fara vaselina, dar oricum discul era gata demult., asa ca am schimbat tot discul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.