Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Megane 2.0 iDE Coupe
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
marlboroman1
Pleoapele au costat 65 lei, spray vopsea pe cod - 50 lei ( ocazie cu care am retusat si bara fata pe la colturi wink.gif ), spray lac - 20 ron, banda dubluadeziva Bison - 8 lei, manopera +montaj - gratis ( vopsit acasa pe balcon 04.gif ). Am vopsit si cele doua grile de pe capota in aceeasi culoare.
Urmeaza sa-i pun praguri, dar nu am gasit un model care sa-mi placa.
Numai bine !
Mrija
Felicitari, arata bine.

De unde ai luat vopseaua in codul masinii?
marlboroman1
Vopseaua e facuta in trag Vitan ( Autovit ), eu am gasit cu 50 lei . o face pe loc dar trebuie codul de vopsea care se afla pe autocolantul de pe stalpul din dreapta al masinii. Numai bine. Am incercat sa ti dau PM dar nu am acces deocamdata, imi zice ca nu am suficiente post-uri.
naighba
Deci la Bucuresti a ajuns XDX-ul ... felicitari pentru achizitie ... raritate pe la noi IDE-urile.
alexutz23
Arata super fain. Felicitari! wub.gif
marlboroman1
Mersi pentru aprecieri.
Am planuri mari cu masina dar sa se mai stranga casul.
Salutari la toti.
xjc0c0
Salut !

De unde ai luat grilele ? Foarte frumoasa masina. iDE au fost niste motoare de vis ! Ai grija de ea,si multi km fara probleme !
marlboroman1
Grilele sunt originale, le-am voprsit in culoarea masinii. Ma gandesc ca ai vrut sa intrebi de pleoape, le-am luat de pe net, forza google. Am mare grija de ea, dar uite ca ieri m-a lasat senzorul de viteza, nu mai merge kilometrajul si implicit informatiile computerului de bord. Am inteles ca trebuie schimbat captorul de viteza. Am de cautat !
Numai bine !
xjc0c0
Nu ma pronut la problema asta. De aceea nici nu-ti raspuns in topic smile.gif

La grile m-am referit . Difera fata de cele cu motorizari normale ,si asta nu stiam smile.gif
marlboroman1
Rezolvat problema cu indicatorul de viteza. Mers la reprezentanta si mi s-a zis ca e sonda de la cutie. Buuun....am lasat masina la ei si....dupa luuungi si complicate teste m-au sunat si mi-au zis ca au gasit o intrerupere a cablului, pe care au remediat-o imediat. Cost manopera , teste, verificari articulatii 249 ron. Avand cartea service a masinii si nr de kilometri , deja ma gandeam ca e facatura cartea service ca doar sonda din cutie nu cade dupa 60000 km. Dar m-am linistit !
Numai bine !
naighba
Cred ca gasim cel putin 5 membri de pe forum care sa iti garanteze km acelei masini si stilul cum a fost intretinuta ...
marlboroman1
As vrea sa nu o iau ca pe o ironie unsure.gif si te rog sa mi dai un pm sau sa postezi chiar aici ceea ce stii despre masina, chiar si daca e de rau ohmy.gif . Masina merge impecabil, a primit ulei Mobil1 5W40 la 10000km si urmeaza sa mai schimb cate ceva pe la articulatii. Mersi !!
xjc0c0
Cauta pe forum,si vei gasii discutii vechi,ale fostului propietar . Vreau si eu grile din acelea blink.gif
marlboroman1
Daca as sti username-ul lui ar fi interesant....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.