Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bocanituri
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Highwayman
La primele 1-2 accelerari cand motorul este rece se aud rapid 3-4 bocanituri infundate ca si cum ceva ar lovi in caroserie. Cel putin asa le asociez eu, cu motorul rece (sau masina nemiscata). Dupa aceea nu se mai aud sau cel putin nu le mai aud eu. Vreo idee cam ce ar fi? O sa ma programez la service dar as vrea sa stiu cum sa-i abordez.

Multzam fain
430076
Si la mine se aude o bocanitura pe care o simt si in pedala de acceleratie. Se intampla numai cand plec de pe loc, motor rece si numai o data.
Avani
Si la mine se aud de peste 2 ani de zile. Am si scris despre asta, dar nu mai gasesc topicul respectiv... oricum nu am gasit vreo solutie, sincer, nici nu m-a interesat foarte mult.

Am gasit TOPICUL de care vorbeam mai sus.
Highwayman
Multumesc Avani, pare ceva asemanator. O sa incerc sa inregistrez bataia si sa ma duc peste aia la service. Bataia doar se aude, nu se si simte in caroserie. In rest masina nu are nimic, nu tremura, trage bine, schimb viteza peste 3000 de turatii etc. Initial am crezut ca este de la o minge pe care o aveam in portbagaj.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.