Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] MASINUTA ELECTRICA PT COPII
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Meghitzanul
Masinuta Electrica Douceur Dream Car:
• Masinuta electrica cu telecomanda.
• Este dotata cu pedala de acceleratie.
• Copilul poate conduce singur masinuta.
• Parintele poate controla masinuta de la distanta cu ajutorul telecomandei atunci cand copilul s-a indepartat.
• Este dotata cu centura de siguranta.
• Este dotata cu sunete si lumini.
• Farurile se aprind atunci cand masina se deplaseaza inainte.
Acumulator : 6v 4.5Ah.
Motor : 6v 20 kw.
Sarcina maxima : 30 kg.
Timp de functionare : 2-3 ore.
Timp de incarcare : 8-12 ore.
Culoare: galben.
Dimensiuni : L 206 x l 61 x h 47 cm.
Varsta recomandata : 2 - 4 ani.

Masinuta este dotata suplimentar cu un acumulator de 6v si 12Ah, achizitionat ulterior.
Ambii acumulatori functioneaza ca in prima zi.
Data achizitionarii: aprilie 2009.

Pret: 290 ron
(la momentul achizitiei masinuta a costat 500 ron iar acumulatorul suplimentar inca 100 ron)
[attachmentid=1627624130]

Tel: 0744.654462
YM: dan.carare
Meghitzanul
sus
Meghitzanul
SUS.
O dau cu jumatate din banii pe care i-am dat pe ea cu acumulatorul suplimentar cu tot... dupa 1 an de zile!!

Nu dati banii pe prostii...luati masinuta la copii!!! biggrin.gif
C a t a l i n
Cum bre sa aiba motor de 20 kw?
bubu782001
20 Kw ??? Adica 27CP ?
Meghitzanul
da, acum vad si eu ca fii-miu a avut un sfert din puterea Megane-ului meu biggrin.gif
tare!! smile.gif

va dati seama ca am dat copy/paste si nu m-am uitat.. de pe aici:
http://www.strollers.ro/Vehicule_Electrice...deDOU-M001.aspx
http://www.douceur.ro/Magazin-online-Douce...am-car-698.html

sageata1976
De la ce varsta este recomandata,incape in portbagajul unui megan estate,cu cat se vinde pt.membrii forumului :-) ?
makeme
Poti te rog sa pui poze cu ea, cum arata in momentu de fata?

Multumesc.
eddyy
cat consuma? smile.gif))
Meghitzanul
Scrie mai sus varsta recomandata: 2-4 ani. De ex fii-miu a facut 4 ani in februarie si nu prea mai incape in ea ca anul trecut (totusi el fiind destul de inalt de felul lui.. are 112 cm).

Cat priveste transportul ei: in portbagajul unui megane sedan incape la marele fix (asta fiind principalul criteriu de selectie la achizitionare) pe latimea masinii.. deci eu cred ca incape lejer si in portbagajul unui estate... oricum se poate face proba.
Acum vad ca lungimea ei este de 110 cm si nicidecum de 206 cat o dau astia pe site-uri!!!
Pretul de 290 ron este sub jumatate din cat am cheltuit eu acum 1 an si ceva cu ea (masinuta + acumulator de rezerva) .. deci pretul de 290 ron e cat se poate de fix si rezonabil cred eu.

poze cu ea voi face si voi pune maine
momentan pun o poza pe care o am la indemana, de anul trecut... iar de atunci masina nu a mai mers prea mult, a stat iarna asta la "conservare" in balcon (inchis cu termopan smile.gif ) si i-am incarcat ambii acumulatori la aprox 6 saptamani (asa trebuie procedat).
[attachmentid=1627625301]
Meghitzanul
inca nu am apucat sa fac poze
o sa fac f curand... promit smile.gif
dragoselu
Nu vreau sa insist, se poate negocia? As lua-o pentru baietelul de la avatar... smile.gif
Deci nu are probleme cu partea electrica, fire dezlipite etc. ?
Meghitzanul
Ti-am trimis PM.
Nu are niciun fel de probleme iar cat priveste negociatul, crede-ma ca tocmai de aia am pus-o sub jumatate din banii pe care i-am dat eu pe ea acum un an, pt a se bucura si alt copil de ea. Acum sta in balcon degeaba si trebuie sa ii am grija ca s-o incarc periodic, pt a-i pastra ambii acumulatori la capacitatea care trebuie. In plus ma si incurca datorita spatiului pe care il ocupa.
Deci, sunt cat se poate de deschis la orice iar daca vrei neaparat sa mai las ceva o voi face de dragul altui copil pt ca la varsta de 2-3-4 ani nu ai cum sa nu te bucuri de asa ceva si e super pacat sa stea degeaba!!
Astept raspuns. Bafta!
Meghitzanul
s-a vandut.
se poate inchide.
multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.