Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tv dvd
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
amadi
am pus niste poze sa dau de lucru celor care se plictisesc biggrin.gif
arata bine nu?
Fratzica
un pic cam retro pentru gustul meu 04.gif
audiofilu'
Da,sint multe 2DIN care arata ceva mai bine dar nu e masina noastra iar daca posesorul e multumit ne bucuram pentru el.Am vrut si eu intr-o vreme sa schimb dar m-am gindit:cit timp petrec in masina sa merite o astfel de investitie?Foarte putin...
itmanro
Mie imi place ideea. Explica-ne putin ce si cum. Din ce e compus? Ce face? Cum face?
biggrin.gif Astept cu nerabdare. tongue.gif
amadi
habar nu am, dar cred ca se pot pune multe pe ecranul ala.
eu am gasit pozele pe un site, nu mai stiu care, si m-am gandit, nu ca altii dry.gif , sa arat si la altii.
numai bine.

19 May 2010, 00:01:
tongue.gif
Fratzica
mie mi se pare a fi un ecran simplu, desfacut, motorizat (parca se vad niste sine de ghidare in partea de sus). Probabil in spatele carcasei e placa lcd-ului, cu intrarile video. Nu e deloc greu de facut.
amadi
nu e motoras, e incetinitorul usitei. am mai spus, mi se pare o idee buna, de aceea am si pus pozele.
ma gandeam la un touchscreen cu ddt-ul pe el smile.gif sau un programel de monitorizare a parametrilor motorului biggrin.gif






ca sunt altii care m-au provocat la discutii urate ieri imi cer scuze!
numai bine!
itmanro
QUOTE(amadi @ 19 May 2010, 07:05)
nu e motoras, e incetinitorul usitei. am mai spus, mi se pare o idee buna, de aceea am si pus pozele.
ma gandeam la un touchscreen cu ddt-ul pe el smile.gif  sau un programel de monitorizare a parametrilor motorului biggrin.gif
ca sunt altii care m-au provocat la discutii urate ieri imi cer scuze!
numai bine!
*



Nu zici tu rau. Cu DDT-ul. O sa ma pun pe fabricat. Trebuie insa sa gasesc un Touch Screen asa mic. Loc pentru PC ar fi, deasupra cd-ului, iar alimentarea printr-un invertor. Ma rog. Astea imi vin acum in cap.
E decis. De saptamana viitoare ma okup de asta.
biggrin.gif ph34r.gif
amadi
detaliiiiiiiiiiiii. pana at o sa le fac copiilor cinematograf tongue.gif
hai ca poate iese ceva bun din asta.
am vazut la un RAV3 o minune d'asta smile.gif marfa!
PMG_tr
1. Felicitari pt. idee
2. abia astept sa vad rezultatul;

bafta!
jamaica
cum se da jos usita aia?
Florin_A4
sau varianta dublu-DIN cu totul inclus: Navi, Car-Kitt, DVD, MP3, Rear View Cam, etc smile.gif

[attachmentid=1627624447]
amadi
pai da, dar daca ai pe masina din fabrica .... si in poza aia nu e pe usita!

jamaica>se scoate toata cutia si dupa aia e usor.
Florin_A4
e de la masina mea, man, nu e de fabrica, totul custom.

Am postat imaginea pt a arata ca e mai ok sa ramana "mascat" monitorul, din motive de baieti buni smile.gif
amadi
eu in general las deschisa usita, tot din motiv de baieti buni. sunt colegi care au patit-o!
dinu_victor_88
Salutare!Foarte interesanta ideea!Florin cat te-a costat jucaria?Si cum anume ai montat-o?Poate imi fac si eu un "car cinema" biggrin.gif Numai bine!
lucianC
florin de un de ai luat scula , caut de ceva vreme sa mi pun si eu , am gasit pe undeva pe la 1600 de ron , si mai ai comenzile de pe volan, functionale ?
Florin_A4
Salutare.
Modelul meu este Kenwood 5220 BT, dar nu se mai fabrica. A aparut modelul nou, 5240 BT, care e ceva mai destept. Eu le-am luat de aici: http://www.shoplive.ro/online/category.php?id_category=11
Tot ei mi l-au si montat. Sunt pe undeva prin pipera.
Mai exista varianta f ieftina, china, dar crede-ma pe cuvant ca era incredibil de prost realizat smile.gif Era mult mai ieftin, cam cu 70%, dar nu garantie, etc, nu am riscat smile.gif

Pe asta am tot, DVD, MP3, Navigatie, Car-kitt, Rear-Cam, Bluetooth si urmeaza modulul de TV (pana acum emiteau doar cateva posturi, insa deja sunt 9 si din 2010 se pare ca or sa emita mult mai multe). Este ff ok in trafic.

Nu am mai pastrat comenzile pt volan pt ca e ff la indemana dublu-din-ul. Exista o interfata pentru ele, tot la oamenii astia, dar crede-ma ca e inutila total. Distanta pana la el e f mica si oricum nu ai toate comenzile lui pe cea de la volan.

Eu am continuat joaca si am pus si subwoofer, am facut curbele sunetului ok si e incredibil cum se poate vedea/auzi un dvd cu Tiesto smile.gif
dinu_victor_88
Multumesc frumos pentru informatii!La treaba cu subwooferul si eu mi-am bagat coada..se aude mult mai frumos si d-abia nu mai simt cum tremura fetele de usi smile.gif O sa revin cu impresii dupa ce imi pun si eu jucaria smile.gif Numai bine!
ipiq
aoleo, 50 de milioane o nebunie dinaia!!!! de banii astia imi cumpar un opel astra d-ala vechi si ma plimb cu el radmasa.gif
Florin_A4
Eh, acum depinde ce iti propui sau ce iti place/ce nebunie ai smile.gif
Ca asa iti poti lua 2 sau chiar 3 scutere ori multe biciclete smile.gif
dinu_victor_88
Nu trebuie sa dai neaparat 50 mil!Daca te agiti un pic pe net gasesti si mai ieftin dar cum spunea si Florin nu o sa ai parte de cine stie ce calitate..daca noi ne impiedicam de un sistem d-asta laguna_interceptor ce sa mai zica? smile.gif)
Florin_A4
QUOTE(Florin_A4 @ 25 May 2010, 10:25)
Salutare.
Modelul meu este Kenwood 5220 BT, dar nu se mai fabrica. A aparut modelul nou, 5240 BT, care e ceva mai destept. Eu le-am luat de aici: http://www.shoplive.ro/online/category.php?id_category=11
Tot ei mi l-au si montat.  Sunt pe undeva prin pipera.
Mai exista varianta f ieftina, china, dar crede-ma pe cuvant ca era incredibil de prost realizat smile.gif Era mult mai ieftin, cam cu 70%, dar nu garantie, etc, nu am riscat smile.gif

Pe asta am tot, DVD, MP3, Navigatie, Car-kitt, Rear-Cam, Bluetooth si urmeaza modulul de TV (pana acum emiteau doar cateva posturi, insa deja sunt 9 si din 2010 se pare ca or sa emita mult mai multe). Este ff ok in trafic.

Nu am mai pastrat comenzile pt volan pt ca e ff la indemana dublu-din-ul. Exista o interfata pentru ele, tot la oamenii astia, dar crede-ma ca e inutila total. Distanta pana la el e f mica si oricum nu ai toate comenzile lui pe cea de la volan.

Eu am continuat joaca si am pus si subwoofer, am facut curbele sunetului ok si e incredibil cum se poate vedea/auzi un dvd cu Tiesto smile.gif
*




ulterior am gasit asta pe net: http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=52296
laptop cu ecran spart am, monitor am in masina, sa vedem ce va iesi smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.