Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: blustutz
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Ov
recunosc cu rusine ca dintotdeauna am avut probleme cu acest divais. Pe scurt, instalez windowsul (oricare ar fi el), instalez pcsuite, imperechez e66-le cu laptopul si merge minunat totul pret de cateva zile, dupa care orice i-as face (sters pairing si facut iar, reinstalat drivere BT) nu mai reusesc sa le fac sa vorbeasca. Am patit chestia asta cu mai multe laptopuri si cu mai multe telefoane, am ajuns pur si simplu la concluzia ca e o inventie de rahat.

Stie totusi careva vre-un walkaround sa-l fac sa mearga?

In momentul asta am Win7, laptopul e un lenovo z61m si telefonul un nokia e66
M i h a i
cu xp cum merge?
rtBK
cum sa nu mearga cu WIN7 ? da telefonului sa trimita prin bluetooth un fisier si cauta calculatorul... daca nu merge incearca si invers. Bluetooth is very good wub.gif
Ov
e good pe naiba. Si cu xp face la fel, de cand ma stiu am avut probleme cu bt-ul, repet, pe os-uri diferite si divaisuri diferite, deci e clar ca la mine-i problema

acum face asa:
ii dau search din laptop, gaseste telefonul, imi genereaza cod-ul, il bag pe telefon dupa care ramane asa in aer ca idiotul
M i h a i
incearca pe alt laptop....incearca alt tel pe laptop...asadar..teste si teste..
argon
schimba laptopul, am avut aceasi probleme tot cu un IBM, modulul din ele e nasol, acum un Asus si cu acelasi tel( printre altele) merge perfect.
Alydor
eu cred ca ar trebui schimbat utilizatorul....


Suma respectelor, Alydor
adi_ar
Doi utilizatori!
Am ajuns si eu la concluzia lui Ov, blustutz-ul este cam de cacao! Poate mi se trage de la IBM, cum spune argon, nu stiu!
Este bun pentru hand free si pentru transferat fotografii intre telefoane! mad.gif
De functionat, functioneaza cumva insa cand am vazut ce de com-uri instaleaza, ocupa porturi, invalideaza shocketuri , puah! Am renuntat!

Apropo de malfunction, am avut la un moment dat probleme si cu ActiveSync, versiunea in limba romana. Cu cea in engleza, nu! blink.gif N-am mai stat sa deslusesc!
argon
incearca cu un modul de blustutz d'ala minuscul pe USB, anuland ce-l intern, mie mi-a mers.
adi_ar
De mers, merge dar nu-mi place PC Suite deoarece, din anumite motive, am nevoie de resursele utilizate si mi se pare greoaie si restrictiva utilizarea. Prefer cablul.
Eficient am mai folosit Blututa telefonului pentru hands free - foarte rar si asta deoarece am neuronii mai obositi si prefer casca, daca-i musai, sau deloc daca se poate.
Destul ma streseaza colegii care umbla vorbind singuri toata ziua! radmasa.gif
DrK
Din cate stiu, transferul de date prin cablul ala e "ceva" mai rapid decat ala prin dinte-albastru
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.