Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cotiera
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
paul_pt
de unde pot sa iau o cotiera pt megane 2? vreau doar capacul ala , unde imi sprijin cotul..la renault e prea scumpa. ms
Adrian00
La Dezmembrari sau cauta pe la sectiunea Bursa la cei care dezmembreaza megane!
paul_pt
nu prea am gasit..nici pe net .. caut de ceva timp sad.gif
supremeon
e buna intrebarea ta... caci si eu vreau smile.gif
paul_pt
ms mult.. mie imi trebuie pe negru si cred ca am gasit .. cine este interesat de una de piele bej .. la 200 lei .. si mai am niste probleme daca puteti sa ma ajutati .

1: eu vreau sa pun la mine la masina decat capacul asla negru .. fara suport..imi explica cineva cum sa fac ?

2: am un renault din 2008 , si cand dau in gropi sau trec peste denivelari trancane tot interioru.. de exemplu plafonul , pe la bord . cum pot sa remediez problema adica sa dau cu silicon cu ceva la imbinaturi ..


astept sfaturi . ms
Hack
Foloseste functia SEARCH!
paul_pt
Hack


nu prea am gasit ce ma intereseaza pe mine .
19vik
1: ridici capacul cotierei, in interior e un capac mai mic care acopera balamaua, il basculezi usor in jos, ai sa vezi 2 suruburi T20 (Torx), le desfaci, ridici la loc capacul care acopea balamaua si gata, ai scos capacul cu tot cu balama.
2: http://www.reno.ro/index.php?act=Search&CO...hlite=greierasi
Hack
Pentru punctul 2 uita-te aici si aici.
paul_pt
ms pt raspuns . am vorbit acum 20 de minute cu un domn care vindea o cotiera..si mia zis ca nu pot sa montez capacu ala la mine,,trebuie sa pun si suportu ala care se prinde in bord... nici nu stiu ce sa fac .. sleep.gif
19vik
Daca ai manager asa este, nu poti decat sa schimbi cotiera cu totul.
paul_pt
ms Hack pt ajutor,,,dar mi se pare cam greu . pt ca am doar 19 ani ... imi e cam frica sa desfac toate alea smile.gif) treb sa gasesc pe cineva din pitesti care se pricepe .. ca sgomotul ala devine enervant ..la cate gropi avem in tara asta ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.