Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: imi da mesajul Feu stop gauche défaillant*
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Answerul
Am cumparat de vreo saptamana o laguna 2 din 2001 si dupa cateva zile imi da mesajul "Feu stop gauche défaillant*" de fapt vorbeste aia si citind pe aici am gasit si ce zice exact, singura problema este ca atunci cand franez mai brusc mi se aprinde si semnalizarea stanga si cateodata chiar si frana de mana pe bord. Ce as putea sa fac? si care ar fi problema mai exact, in cazul in care ma duc la service sa le spun la obiect ce sa-mi rezolve si sa imi ia cat mai putini bani sad.gif(...
b_gabi
Verifica masa atat la caroserie cat in contactele din lampa. Parerea mea blush.gif !
romeo3108ro
asa este b_gabi tre verificate masele de la lampi de spate,daca e ceva si esti din bucresti te pot ajuta
pitura catalin
am avut si eu aceeasi problema era topit cablajul la soclurile becurilor.s-a rezolvat am schimbat soclul diin stop cel pe care vin montate becurile
garc3a2000
Answerul ,sunt deacord cu colegii,verifica atent cablajul sa nu faca undeva atingere.Bafta
przamfiri
da sigur da la masa un bec ......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.