Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sablare profesionala si PowderCoating
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
elspa
Sablare de finete (bicarbonat de sodiu) sau de profunzime (oxid de aluminiu) orice material fara a lasa urme: metal, aluminiu, magneziu, fibra de sticla, geam, plastic, etc.

PowderCoating - vopsire electrostatica orice material metal, aluminiu sau aliaje cu scule profesionale de ultima ora in culori normale sau speciale (cromare, satinare, candy, vopsele rezistente la temperaturi inalte, etc).

Vopseaua de acest gen este foarte rezistenta la actiuni mecanice si termice, are o textura de sticla, nu exista scursuri sau lac, se aplica foarte repede, costuri reduse comparativ cu vopsirea uzuala.

PRETURI DECENTE si STANDARDE RIDICATE.

preturi orientative, pot varia in functie de complexitatea lucrarii (sablat + vopsit electrostatic + calire la cuptor).

JANTE:
- 13”, 14”, 15” 300-350 ron
- 16”, 17” 400-450 ron
- 18”, 19”, 20” 500-600 ron
ETRIERI:
- Fata 150 ron
- Fata+spate 250 ron
- Montat, demontat, aerisire, completare lichid 200 ron
MOTOCICLETE:
- Cadre 350-600 ron
- Bascule 150-250 ron
- Scarite, suporti, ghidoane, etc 100-200 ron


Vopseaua este de o duritate incredibila si este pe VIATA !

cateva linkuri cu ce se poate face cu powdercoating


0722 340 642 (va rog sunati, intru destul de rar pe forum)
atelierul este in zona sos. Giurgiului intersectie cu Luica.
ydaniel
pretul este pe janta,nu?
elspa
pretul este pentru un set de 4 jenti
elspa
culori noi - auriu si titan
anecula_08
Salut, imi poti spune un pret pentru sablarea si vopsirea a 2 brate de stergatoare de solenza?
elspa
40 ron
darem
Salut,
Numai pentru metale se poate face operatiunea asta?
Pentru plastic nu ai ceva?
Ma intereseaza (de fapt pe multi de pe aici) acoperirea manerelor interioare de la portierele fata MII.
Multumesc.
elspa
din pacate nu
Lex Luthor
Salut.
Cat costa de sablat si de acoperit cu powder coating negru mat doi suporti de la oglinzile retrovizoare exterioare (talpa care se prinde pe usa, nu toata carcasa oglinzii)?

Ele sunt din aluminiu (sau zinc ???) si au pe ele un fel de plastic care a inceput sa se cojeasca.

Multumesc.

PS: si cat dureaza operatia?
elspa
100 ron, cateva ore
Lex Luthor
Multumesc pentru raspuns. Pretul e OK.
Cand reusesc sa le demontez de pe masina dau un telefon inainte si vin cu ele.
SM05LPM
la un set de janta aliaj inainte de vopsire deca are mici defecte le puteti remedia ex:margine zgiriata de bordura fara indoituri si rupturi doar niste"santuri"de 2 3 mm adincime
elspa
da sigur, se pot remedia fara probleme.
am avut jante lovite cu topurul care au iesit foarte bine in final.
si ce e cel mai important: NU SE INCARCA CU KIT sau alt material.
psychoo
un pret pentru sablare si vopsire caroserie solenza?
ce temperaturi sunt in cuptor? trebuie demontat tot de pe masina sau se poate acoperi cu o prelata bordul (partea de jos)?
Multumesc
studioworks
Sambata e deschis?
elspa
in principiu da, dar nu sambata asta.
suna te rog la 0769 642 037
Gill_ro
Un set de jante pe 16" de sablat + vopsit electrostatic + calire la cuptor cat costa? Cei de pe forum beneficiaza de o reducere ceva?
Te ocupi si de indreptat jante de aliaj?
elspa
400 ron pentru un set de jante 16", din pacate nu ne ocupam de indreptat, dar avem o vulcanizare profi in zona care face.
alexandru_ot
Salut
Am o pereche de jante R15 dar doua ditre ele sunt varza iar doua ca noi ,
INTREBARE; le poti repara?????? atasez cateva poze
elspa
da le putem reconditiona, dureaza 2-3 zile cu totul, , tot setul te costa 450 ron.
dl_dr25
am vazut ca pt un set de brate de stergatoare costa 40 lei. ma intereseaza dar nu vad de unde esti o locatie. nr de tel am vazut mai sus. multam
elspa
Bucuresti, str. Iordache Nastase nr. 40
dl_dr25
k poti sa imi spui cit dureaza ca timp? pot sa astept sa le iau sau trebuie sa revin dupa.... ore?? sau? multam
elspa
da, 2-3 ore
elspa
...
elspa
factory silver + lac
flat black
subaru gold
elspa
Jante LandCruiser si CLS - argintiu perlat + lac protector

user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
elspa
alb iceberg
Gabryel.GLN
Salut! Un pret pentru vopsit jantele din pozele atasate? Sunt 4 jante, dar ultima este pozata de 2 ori ca este cea mai decojita.
elspa
in functie de marime, astea sunt preturile pe set:

- 13”, 14”, 15” 300-400 ron
- 16”, 17” 450-500 ron
- 18”, 19”, 20” 550-650 ron

includ sablare, vopsire electrostatica cu pudra, coacere pentru extra durtitate la 200+ grade.
bendeac
Salut, un set de 4 etrieri in rosu cat costa? Lucrati si cu asigurari?
xjc0c0
Difera pretul daca vopsirea este in 2 culori ?
cread
Cat de gros e stratul de vopsea? Se poate coace si temperatura mai mica ? As vrea sa-mi faci o arma de vanatoare cu 2 tevi , si cred ca 200 grade sunt cam multe . Ai facut vre-una pana acum ?
elspa
QUOTE(bendeac @ 4 Dec 2010, 11:25)
Salut, un set de 4 etrieri in rosu cat costa? Lucrati si cu asigurari?
*



300 ron inclusiv suportii,
nu lucram cu asigurarile.

QUOTE(xjc0c0 @ 8 Dec 2010, 12:23)
Difera pretul daca vopsirea este in 2 culori ?
*



nu se poate vopsi decat daca piesele sunt divizibile...nu se poate izola materialul la vopsire electrostatica din cauza temperaturilor mari

QUOTE(cread @ 9 Dec 2010, 18:25)
Cat de gros e stratul de vopsea? Se poate coace si temperatura mai mica ? As vrea sa-mi faci o arma de vanatoare cu 2 tevi , si cred ca 200 grade sunt cam multe . Ai facut vre-una pana acum ?
*



se poate face oricat de subtire vreti, temperatura se poate si mai jos, sa zicem 150 grade, dar cu un timp de expunere mai mare.


12 Dec 2010, 12:45:
alte lucrari si o culoare noua:

grafit + perla + lac

xjc0c0
Ok am inteles,dar se poate cumva polisha buza ,iar interiorul vopsit ?
Atasez 2 poze cu transofarmea dorita !


P.S. : Pozele nu imi apartin !
MaxPayne
Salut, se poate face culoarea aceasta?

[attachmentid=1627680788]
elspa
QUOTE(xjc0c0 @ 14 Dec 2010, 05:41)
Ok am inteles,dar se poate cumva polisha buza ,iar interiorul vopsit ?
Atasez 2 poze cu transofarmea dorita !
P.S. : Pozele nu imi apartin !
*



din pacate nu

QUOTE(MaxPayne @ 16 Dec 2010, 07:55)
Salut, se poate face culoarea aceasta?

[attachmentid=1627680788]
*



da, se poate

19 Dec 2010, 19:38:
Jenti Grafit + perla + lac.

Engine dressing complet Subaru WRX STI:
- ceramizare admisie cu pudra terorezistenta (micsoarea semnificativ temperatura in admisie)
- ceramizare carcasa turbina cu ceramica termorezistenta 1000 grade C...acealasi efect ca banda termoizolanta, scade semnificativ temperatura in compartimentul motor si pastreaza o temperatura mare in evacaure de unde rezulta un flow mult mai bun al gazelor.

user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image


anecula_08
Salut, un pret pt sablat si vopsit un carlig de remorcare pt dacia solenza? (carligul cu tot cu partea care se prinde sub masina)
Monaco
Tamburii merg si ei vopsiti? Si daca da cat ma costa etrieri+tamburi+montat/demontat?
ydaniel
salut.
am 5 jante de tabla pe 15 de Aro.cat costa sablare+vopsire electrostatica?
elspa
350 ron
anecula_08
QUOTE(anecula_08 @ 19 Jan 2011, 19:13)
Salut, un pret pt sablat si vopsit un carlig de remorcare pt dacia solenza? (carligul cu tot cu partea care se prinde sub masina)
*



???
elspa
sistem de remocare - 150 ron

<span class='edit'>13 Feb 2011, 22:12:</span>
etrieri + tamburi - 400 ron
demontat / montat / aerisire / compeltat lichi - 250 ron
anecula_08
Nr de tel este cel din primul post?
elspa
da, 0722 340 642
VyRuZ
Fratele elspa, salut! Nu ne-am mai auzit de un car de ani, de pe vremea forumului lu' junior. Mă bucur să te văd pe aicea.

Am și eu o întrebare: un "auriu" mai închis (auriu-bronz) aveți pe acolo? Ceva... satinat, nu care să lucească a bling-bling. Am mașina albă și parcă ar merge niște jante aurii, dar de bun-simț.
elspa
salut smile.gif !

am un auriu gen jentile de subaru, arata foarte ok si nu e bling.

e prin poze mai sus.
elspa
user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
elspa
diferite lucrari si o culoare speciala: dark grey with metal flakes

user posted image
user posted imageuser posted image
user posted image
user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image

<span class='edit'>31 Mar 2011, 08:07:</span>
sablare profesionala

user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
andreig1982
la pozele cu jantele sablate, prima si ultima sunt ale mele
sper sa iasa ca lumea buza aia julita
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.