Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: amortizoare si rurmenti
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
sebak66
Salut, masina mea are amortizoarele si rurmenti aproape praf adica la fiecare viraj pocane si la gropi face groaznic de urat. Eu as vrea sa stiu ce se poate intampla daca mai circul asa cu ea, se pot strica si alte piese din cauza asta? Momentan stau un pic rau cu bani dar luna viitoare cel tarziu peste 2 luni sper sa le schimb. Masina este un renault megane coupe. Multumesc.

6 May 2010, 21:36:
am uitat sa specific amortizoarele si rurmentii sunt pe fata
fan peugeot
dupa ce am tot scris mi-am dat seama ca tu zici de rulmentii de la flansele de amortizor.
nu prea ai ce sa strici alceva, doar ca face masina ca draq, dar nici sa o lungesti etern nu e bine
tykazs
vezi ca nu cumva "pocanitu" la fiecare viraj sa nu fie din caseta de directie.... si trancanelile - verifica starea bieletelor, pivotilor, bucselor etc... daca atunci cand mergi pe teren denivlat masina se comporta ca o barca, atunci e clar ca ai probleme cu amortizoarele insa trancanelile pe teren accidentat si pocniturile la viraje tin mai degraba de directie - caseta, bielete. Verifica sa nu cumperi ce nu trebuie
sebak66
ok, mersi mult de sfaturi am sa verific incodata ca sa nu cumpar ce nu trebuie
alexutz23
Si eu am un trancanit ingrozitor in partea dreapta fata, am schimbat amortizoare, bucsaraie si tot asa urat se aude. Am constat ca e de la bara stabilizatoare insa acum nu dispun de bani . Ce sa-i faci ... drumurile din Romania.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.