Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: la consum instant, cifree se schimba prea repede
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
gafytz
salutari tuturor. de 1 mai am fost si eu ca tot omul plecat din localitate. masinuta mea, avea deja mesajul Change Oil Soon, adica aveam sub 1500 de km pana la urm schimb de ulei. la un momentdat, fara sa imi dau seama daca aceste 2 lucruri s-au intamplat simultan sau nu, observ o cheie care sta si palpaie tot timpul [care ulterior am aflat ca inseamna ca am epuizat si cei 1500 km] si ca cifrele la consumul instant, se schimba foarte repede, cu o rata de refresh [daca ma exprim corect] de 2-3 ori pe secunda, fata de inainte cand el se schimba cam odata pe secunda.

ca sa dau un exemplu, inainte in interval de 3 secunde in accelerare imi arata: 5.5, 6.8, 7.9. acum, in acelasi interval de 3 secunde imi arata: 5.5, 5.7, 5.9, 6.1,....7.9, etc [cifre pur orientative tongue.gif]

are legatura cu schimbul de ulei care trebuie sa il efectuez? sau e alta defectiune ? unsure.gif
M i h a i
baga o revizie...asa face inainte de...ori te apropii de un an..ori mai ai aprox 2000 km pana la revizie..faci revizia...resetezi..si nu mai face asa..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.