Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema cu usita de la carburant
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
rangelt21
Salut,

Am si eu o problema si vreau sa stiu daca a mai patit cineva ca mine, sa imi fac si eu o idee asupra situatiei. Am folosit functia search dar poate nu s-a pus topic cu string-ul cautat de mine sau s-a pus sub alt nume (daca s-a pus).

Problema este ca nu mai reusesc sa deschid usita de la carburant. Aseara am incercat sa alimentez si surprize, surpize. A ramas blocata pe inchis. Am incercat sa blochez si sa deblochez usile, implicit si cea de la carburan, folosind buton-ul din masina si din cheie dar fara succes.

A mai patit cineva asa ceva? Am incercat sa trag de usita, cat de cat, dar suficient de tare cat sa nu rup ceva pe acolo. Pana acum nu am reusit nimic. Usita tot blocata pe inchis si eu cu rezervorul aproape gol.

Daca a mai avut cineva problema o problema asemanatoare, il rog sa posteze si sa spuna cum a rezolvat, cat la costat, unde a rezolvat si daca a fost multumit de rezultat.

Va multumesc pentru intelegere.
Cu stima,
Catalin

PS. Masina este un Renaul Megane II, 1.5 dci din 2004.
rangelt21
Iti multumesc din suflet.

Daca poate cineva, va rog sa inchide-ti topicul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.