Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: fara bruiaj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Statii radio
ccv81
am bruiaj pe statie.am incercat ieri sa schimb pozitia antenei,iar cand am pus mana pe ea,bruiajul a disparut.la fel se intampla daca o pun culcata pe masina.are cineva vreo idee ce se poate face in privinta asta?multumesc
codrin_1300
cred ca antena ta ar trebui recalibrata sau mai trebuie sa ii umbli la statie la squech
bozzo
Nu mai face prostia sa pui mana pe antena.
La puterile mici de 4W antena se incalzeste putin si simti ceva cald la mana, dar daca te mananca sa pui mana pe antena la un 100W sau 200W sa vezi ce te prajesti.
In momentul emisiei nu trebuie sa pui mana pe antena.
Verifica antena sa fie reglata bine si sa nu ai reflectanta mare, risti sa arzi si statia si, dupa cum spunea si colegul daca e ok reflectanta joaca-te la squelch.
yo4lhr
verifica continuitatea traseului de masa (tresa coaxialului)
daca a disparut bruiajul la atingerea antenei (probabil te referi la bruiaj la receptie) cred ca antena nu mai functiona deloc; cu toate ca.......
incearca o alta antena ....chiar si o sarma (doar la rx)
poate merge....



parerea mea blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.