Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Eu când vreau sã .... fur, fur
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
Lostboy
Papan Chilibar, care a jucat rolul lui Ursu din "Eu cand vreau sa fluier, fluier", este acuzat de furt calificat. Gruparea din care face parte Chilibar ar fi dat trei lovituri la aceeasi firma.
Actorii din Eu cand vreau sa fluier, fluier

Papan Chilibar ar fi participat la doua dintre cele trei spargeri. Hotii au furat si o casa de bani. Prejudiciul depaseste 4000 de lei. Papan Chilibar a mai fost arestat doi ani pentru spargeri de locuinte.

Cei patru urmeaza sa fie audiati de procurori si ulterior prezentati instantei.

Purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, Christian Ciocan, a declarat, joi dimineata, ca barbatul a avut patru complici, dintre care doi au fost ridicati miercuri seara, unul era deja in arest pentru alte fapte, iar altul este, in continuare, urmarit.

Ciocan a precizat ca suspectii ar fi comis infractiunile in luna ianuarie, cand au spart trei locuinte situate la parter sau la etajul 1 ale unor blocuri din Sectorul 3. Modul de operare al celor cinci era escaladarea peretilor si fortarea geamurilor respectivelor case.

Suspectul, care a fost cooptat in echipa filmului "Eu cand vreau sa fluier, fluier" cand era inca la inchisoare, a dat o spargere impreuna cu cativa prieteni de cum s-a eliberat, la o societate comerciala de pe bulevardul Unirii.

Actorul- detinut are un copil de cativa ani si era singurul care aducea bani din casa. Cand nu dadea spargeri, castiga din parcatul masinilor pe bulevardul Decebal. Acolo l-au gasit si politistii de la sectorul trei, impreuna cu toti complicii lui. Acum Popan Chilibar risca sa se intoarca la inchisoare pentu inca 15 ani.

"Eu cand vreau sa fluier, fluier", debutul in lungmetraj al lui Florin Serban, este primul film romanesc din ultimii 17 ani care a intrat in competitia oficiala a Festivalului de la Berlin si a reusit sa ia Ursul de Argint.

La 1 aprilie, filmul a fost difuzat in Penitenciarul Jilava.

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/eu-...in-retinut.html
vdaniel
Asta-i viata.....am inteles ca Florin Serban ar mai fi vrut sa-i mai dea niste roluri in filmele sale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.