Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: RAM GPS
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
Mihai60
Cu ce program pot sa vad cata memorie RAM are GPS-ul ?
Chiar daca in system info scrie ca are 128MB.
Am luat cateva " out of memory " cu niste skin-uri altele decat originalul.
Este un CE-6.0 de 533MHz, 5" cu rezolutie 800x480, 4GB intern si slot micro-sdhc.
Un None-Name biggrin.gif
corbex
In control panel ai utilitarul respectiv. Tot de acolo poti seta si cit ram sa aloce windowsul programelor rezidente. Mesajul l-ai primit din alte pricini, nu din cauza lipsei ram-ului. Si eu am dat de skinuri care n-au mers. Probabil incompatibilitate intre acestea si sistem. Sau setari implicite neadecvate. Poate iti va spune cineva ceva mai concret, pina una alta sint sigur ca nu device-ul e de vina.
Lostboy
Ăsta este? [attachmentid=1627614631]
Te întreb pt. că mă interesează și pe mine modelul respectiv.
Alydor
daca folositi skinuri fabricate pe genunchi o sa primiti mesajul ala si la 512 Mb de ram. recomand sa folositi skinuri verificate, si care sa mearga pe rezolutia aia... Pe 800x 480 va recomand sa folositi skinul original. Stiu ca nu este la fel de frumos, dar este util si stabil


Suma respectelor, Alydor
gmt97hr
Ce parere aveti despre GPS Starguide - reclama si aici pe forum. Se merita ?
Ma intereseaza mai mult parerile critice, lipsuri etc.
Eu asi vrea doar un simpu GPS, fara alte gadgeturi (oare am scris bine?).
Mihai60
@Lostboy
Am si eu unul. Functioneaza perfect dar asa cum a spus si
" Alydor "
nu puneti alte skinuri. Puteti sa le incercat dar veti avea neplaceri cu ele.
Sau se blocheaza aiurea, sau la sfarsit de traseu da eroare ceva gen vezi atasamentul.
Nu stiu daca skinurile Gorj... sau al doilea sunt chiar fabricate pe genunchi dar nu functioneaza. Daca-i dau rutare traseu lung crapa. Cu skinul original este perfect.
Daca ar fi avut si buton de " mute " pe undeva ar fi fost impecabil.
Poate ne ajuta " Alydor " cu asa ceva.
@Alydor
Exista posibilitatea sa vad exact cata memorie are acest GPS ?

Multumesc anticipat
Alydor
personal pe HTC HD2 folosesc skinul original, am incercat toate skinurile posibile dar ba crapau la simulare, ba restartau aparatul cand il apucau pandaliile, ba una ba alta... Si daca nici procesor de 1Ghz si 488 Mb de ram nu ii sunt suficienti atunci nu stiu ce mama lu' proces verbal vrea... pe C520 folosesc skinul Riks 3.6
Skinurile de la G nu sunt testate pe rezolutiile respective (800X480) , sunt facute pe simulator, nu sunt testate pe aparate cu rezolutia respectiva... la fel cum sunt si cele pe rezolutii dubioase (480x 248). De obicei cu rezolutii nu prea populare exista probleme de "out of memory" sau crash.


Suma respectelor, Alydor
corbex
QUOTE(Mihai60 @ 20 Apr 2010, 20:21)
@Lostboy
Exista posibilitatea sa vad exact cata memorie are acest GPS ?

Multumesc anticipat
*



In MioPoket 3.0 exista un programel numit ResInfo. Copiaza-l pe card,in memorie, il poti pune chiar in windows. Functioneaza fara instalare, lansat direct. Iti da informatii despre memorie, procese in curs, starea bateriei, etc. Il poti folosi si pentru inchiderea unor task-uri sau programe care nu vor sa se inchida.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.