Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intercooler mai mare pentru Clio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
XTACY
salut. stie cineva daca pe Clio 2003/ 1.5dci/ 80 CP se potriveste un intercooler de aer mai mare/ mai performant de la alta marca? sau o turbina mai mare/ mai performanta? sau are cineva o oferta de intercoolere aftermarket? multumesc
tuner
intercooler megane de 100 de cai

diferenta nu e vizibila fara turbo soft si alte....

la turbo ai mari sanse sa poti pune una de 1.9
DXL
Si eu as fi interesat de un tunig de turbina si intercooler si urmata de un chip tuning, dar mai intai o sa cer ajutor pt schimbarea franelor, pentru ca este mai important sa ma opresc prima data:D
ienciu
http://www.mastertuner.ro/ ->
Cauta pe site si vei gasi modificare asemanatoare aduse la un logan, preturile lor nu le cunosc, trebuie vorbit cu ei in parte pt ce modificari vrei. In special pe clio/logan merg turbine de mitsubishi.

Mai sunt niste baietii din pitesti care se ocupa cu soft-uri auto, incerc sa fac rost de mail-ul lor si il postez. Eu mi-am facut softul la ei si sunt foarte multumit. Nu trebuie sa mergi neaparat la pitesti pentru ca ei dau un tur prin mai multe orase saptamanal. Eu de exemplu sunt din oradea si aici am facut modificarea.
speedman
Salut, cred ca te poate ajuta utilizatorul - elspa. Iti pot schimba atat turbina cat si intercoolerul. (cu asa ceva se ocupa). Ulterior va trebui sa i pui un alt soft. In ceea ce priveste franele, am inteles ca baietii au schimbat turbina si intercooler ul la un megane sedan 1.9, 120 cp l au dus in 180 cp fara a fi nevoie de alte frane, prin urmare daca vei avea 20-30 cp in plus nu cred sa ai probleme.
Ca idee un kit de frane performant este in jur de 2000-2500 lei.
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.