Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consola centrala clio 3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
mihaydon
salut
as vrea sa scimb consola centrala doar plasticul acela in care sunt butoanele de aer conditionat ,dezaburire , cele rotative de caldura etc ..ideea este ca cel vechi s-a scorojit vopseaua de pe el si arata f urat ce imi recomandati sa fac ? exista cod de referinta pt acel plastic? stie cineva cum se demonteza?
ms anticipat
Eggy
cum adica s-a scorojit? la mine din cate vad nu este nimic vopsit, adica nu este ca si baghetele de langa...
oricum decat sa il schimbi mai bine il colantezi cu ceva gen imitatie carbon, este si frumos dpdv estetic si nici nu te duce mult la pret
mihaydon
a cazut ceva odorizant si pur si simplu sa luat pelicula de vopsea in unele locuri ..ar merge si colant dar mai intai cum il desfac ???
Eggy
uite un link catre un forum din franta cu tutorial
http://www.forum-clio.com/index.php/topic,5478.0.html
are si poze, asa ca te descurci tu
o sa demontez si eu plasticul acela pentru ca vreau sa il colantez smile.gif
mihaydon
pai poate ne ajutam unu pe altul ce zici ?
Eggy
eu vreau sa pun folie carbon dar pe alb si inca nu am avut timp sa caut
wondam
salut! de unde pot sa fac si eu rost de consola centrala de la clio 3 exact ca cea din forumul postat de eggy? ms
AndreiMR
Poti sa intrebi la dealer reno, desi s-ar putea sa iti trebuiasca codul exact al reperului. Sau poti cauta din dezmembrari
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.