Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Blocare capac rezervor combustibil
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
andrei_feno
salut azi cand am oprit la benzinarie sa alimentez capacul de la rezervor nu s-a deschis, am inchis deschis masina de cateva ori degeaba nu se deschide nu am cum sa alimentez.

Daca stie cineva ceva sa nu ezite.

Am folosit functia cautare si nu am gasit nimic.

Va multumesc,
gotty
cauta si aici.
Solon
Iti cumperi alt motoras pentru clapa de la rezervor! Sau il decuplezi si ramane deschis mereu!
DRD
Nu se strica motorul, e doar gripat. Il dai jos il ungi si e ok.
andrei_feno
l-am rezolvat, l-am lasat pe deschis, la salariu trag o fuga pe la service sa il schimbe sau sa il repare ms mult
ric26ct
intreb si eu, nu trebuie sa radeti daca nu stiu, toate variantele de megane 2 au aceasta functie? ca la mine se deschide chiar daca am masina incuiata. blink.gif
Marianssg
clapeta rezervor se deschide fiind actionata de vreun buton?ca eu o deschid mereu manual.si o inchid la fel....nu stiam sa aiba o altfel de deschidere,asta daca exista
19vik
Incuie masina si apoi incearca sa o deschizi cu mana. Nu are buton de deschidere, are o parghie pe actuator, sub mocheta de pe aripa, ca sa o poti deschide in caz de...
Gill_ro
Am avut si eu aceeasi problema ph34r.gif eram in benzinarie si pana la urma cu o surubelnita am desfacut capacul de la rezervor dupa ce o jumatate de ora m-am "jucat" inchis deschis masina si nimic. Am alimentat si m-am oprit la Serus unde am schimbat acel motoras ce inchide si deschide capacul de la rezervor. Nu mai retin pretul piesei cred ca undeva la 150 de lei plus manopera, am pus poze cu motorasul si cu codul lui.
rino
WD40 preventiv....
Marianssg
ajung sa cred ca masina asta e dependenta de wd40... mad.gif
andrei_feno
va multumesc mult pt pareri si sfaturi.

eu sambata am intalnit aceasta problema si duminica m-am bagat la demontat si reparat si uns actuator, acum totul e in regula sper sa ma mai tina cel putin 1 an si dupa vad eu ce fac.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.