Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Calculator marime cadru bicicleta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Coltul biciclistului
Fratzica
Inainte sa va alegeti marimea cadrului bicicletei folositi acest calculator pentru a face alegerea corecta:

http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer
marius80_eugen
Per ansamblu ar fi ok , desi uite ca mi-e mi-a spus ca la masurile mele imi trebuie un cadru de 20 , desi eu tocmai mi-am luat unul de 19 si imi este perfect si lungimea pedalierului ca fie de 180 mm , ceea ce nu prea gasesti pe piata , maximul vazut de mine fiind de 175 mm .
Oricum este bine asa decat deloc , DAR multe cadre de MTB sunt pur si simplu diferite ca forme , astfel incat tot acea dimensiune a cadrului de 15-16' , dar pe alt cadru sa fie ok pentru mine . Am vazut in Decathlon unele mai ciudatele care aveau alfel cadrul si tot MTB erau .
Ideea este ca acea socoteala iti da o marime aproximativa , dar tot este plus sau minus 1 inci , adica tot trebuei sa testezi bicla INAINTE sa o cumperi . Bafta tuturor !
b76bgaarh
fratzica nu il faci lipicios sa fie in headeru sectiuni?
Fratzica
roaga-l pe Liviu ca eu n-am puteri d-astea magice in sectiunea asta. O sa dau un report daca e.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.