Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 21
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
Pages: 1, 2, 3
renault19tse
Salutare.
Voi dezmembra aceasta masina pt ca am nevoie de hartia de la Remat pt a inscrie un R21 Baccara.

http://www.reno.ro/Renault-21-t172134-s0-p...ml#entry2328254
este masina din topicul recarosare.
motorul, cutia si planetarele le pastrez eu. In rest totul se vinde sau daca sunt nimicuri se dau fara bani.
Puntea e ok, spoiler-ele fata si spate sunt bune, geamurile sunt ok
canapelele sunt bune, caseta directie este ok.

Daca aveti nevoie de ceva scrieti si ne intelegem cu siguranta.....e pacat sa ajunga la Remat dar daca nu va bagati asta este.
Cine vrea ceva vine si isi demonteaza.

Masina se afla langa Bucuresti in Ilfov zona Moara Vlasiei.

Astept solicitari.
b06fcn
Aerul nu il tii pentru hatchback? Ca in cazul asta as avea eu nevoie de cate unele...
renault19tse
nu e climatronic, eu asa as fi vrut....
ce ti-ar trebui ?
adrianrizescu
Salut Renault19tse poate ma ajuti si pe mine Am nevoie de furtunul de la pompa apa la radiator cel cu surub de aerisire si de la aer cond valva care face legatura intre conducte si vaporizator (Detendeur) eventual si compresorul Eu sant din Buc pune un tel sau un ID de mess ca sa putem lua legatura Multumesc

16 Mar 2010, 15:37:
Ma intereseaza furtunul de la radiator cel de sus si aerul cond (tot)
vistike
Salut renault19tse! Masina are clima? Electroventilatorul functioneza bine. Al meu scoate un zgomot urat. Daca da spunemi si un pret te rog.

O zi buna!
renault19tse
are clima manuala.
deocamdata nu dau nimic de la AC. incerca sa fac o combinatie si sa-l pun la celalalt 21 al meu, cel hatchback.
sorry...
aurel82
puntea spate daca e cu discuri o vreau eu
renault19tse
e cu tamburi din pacate.
numai cele cu abs aveau discuri pe spate....
insomnia87
vistike am eu electoventilator bun este cu tot cu radiator si electrovalva pe radiator, dar daca vrei decat electroventilatorul ti-l pot da la 100 de lei daca vrei si platesti tu curierul...pt mai multe detalii mail la adresa insomniaracing_007@yahoo.com sau la tel : 0768333943.
renault19tse
azi am inceput dezmembrarea....sunt multe piese si bune.
cine vrea toate scaunele le dau gratis.
e pacat de ele ca sunt in stare super ok pt anii lor.
macarale electrice, cabluri.
haideti ca e pacat...le dau la remat...
jungle_21
O intrebare:potrivesc macaralele electrice fata de pe R21 pe R19 cu 4 usi? ma refre la punctele de prindere.
renault19tse
nu se potrivesc...n-au nicio legatura.
La R19 sunt metalice la R21 sunt plastic+metal iar prinderile difera.
jungle_21
ok mersi smile.gif
renault19tse
haiedti fratilor...sa ia careva toata tapiteria ca e mare pacat.
arata asa de bine....si e moka.
mai sunt si multe altele.
aurel82
r19tse poti sa imi explici cum e cu recarosarea ca vreau si eu o recarosare pt l48m al meu cu l48d si alte detalii.
mutumesc frumos
XtreZz
sunt interesat de macarale! cat costa?
Fery_
oglinda dreapta ma intereseaza daca ai la ce pret?
mersi
renault19tse
Fery :
este in stare buna. electrica sau mecanica ?
am de ambele. 50 RON
xtrez :
ce macarale vrei ?
fata sau spate. electrice, mecanice ?
am electrice pe fata si 2 mecanice pe spate.
Fery_
oglinda manuala din aia neagra .nu vopsita...........
sa inteleg ca ii 50 de lei bucata?
XtreZz
electrice fata as vrea...
renault19tse
fery :
da neagra, manuala .in stare perfecta.

xtrezz:
am macarale fata electrice.
daca vrei sa-ti pui in loc de mecanice iti trebuie si cablajele din usi de faza 1
macaralele costa 100 RON/buc.
XtreZz
off...n-am niciun cablaj..nimic nimic...e cheala cheala masina asta...doar servo are...
Razvan GTD
Daca se poate si mai ai tapiteria as fi foarte fericit sa o iau avand in vedere ca sunt intr-o situatie foarte dificila si trebuie sa-mi restaurez vechiul meu prieten
Nr meu de telefon este 0765200002 sau 0727508509
razvan
tot_costel
salut baieti ././.. o intrebare ..... se potriveste rulmentul fata de la solentza la renault 21 ?? ca e cam scump ala de reno smile.gif
Cobra-rx8
oglinda electrica dreapta am eu,in stare perfecta,neagra

31 Oct 2010, 10:10:
al meu e cu clima,fara radiatoru de afara,in rest e complet. ik dau pe tot ! 0762422217
XtreZz
QUOTE(Cobra-rx8 @ 31 Oct 2010, 10:08)
oglinda electrica dreapta am eu,in stare perfecta,neagra

<span class='edit'>31 Oct 2010, 10:10:</span>
al meu e cu clima,fara radiatoru de afara,in rest e complet. ik dau pe tot ! 0762422217
*



fa un topic nou cu poze si cu o lista cu toate piesele si preturi...
postasul73
seara buna are cineva radiator si aeroterma sau cum so numi din spatele raditorului si la ce bani multumesc
marian.home
buna. imi spui te rog daca mai ai macaralele la geamuri spate(manuale)?
Cristyan Heat
Salut marian.home, am eu macarale pentru usile din spate, mecanica, de la un Renaul 21GTS din 88, 1.7 benzina. Singura problema este ca nu sunt demontate de pe usi.

postasul73 - ti-am lasat pm pentru ventilatorul de Radiator.
tomiistvan
salutare am si io un renaulkt 21 gtx pentru dezmembrare astept clientii!!1
pichiosi
In primul rind va salut si daca tot zici ca ai un renault 21 pentru dezmembrare m-ar interesa tamburii {disc frina }frina din fata, daca se numesc altfel cer scuze si dami un pret si citeva poze.
Cobra-rx8
motor de 2068 turbo diesel am si eu in stare perfecta si cutia de asemenea,aripi,capote,usi complete cu geamuri electrice,puntea spate cu discuri daca vrea careva.. 0762422217 pt multe alte piese
aurel82
punte spate cu discuri?? da-mi te rog niste poze.
multumesc
Tyby13
informativ,la cat se mai da un motor diesel cu cutie?
Cobra-rx8
pentru punte o sa incerc sa ii fac diseara si iti pun
Cobra-rx8
sper sa se vada bine,e cu discuri,cu sensorii de abs,cu repartitorul de frana,cu cablu de frana de mana,si discurile sunt foarte putin uzate[attachmentid=1627739940] [attachmentid=1627739941] [attachmentid=1627739942] [attachmentid=1627739943] [attachmentid=1627739944] [attachmentid=1627739945] [attachmentid=1627739946] [attachmentid=1627739947] [attachmentid=1627739949] [attachmentid=1627739948]
aurel82
ai PM
Cobra-rx8
ai PM ca acum am intrat pe net
pichiosi
Salut, imi poti da un pret pe acea punte? Sau imi poti raspunde in mesaj p.
djalex_bolidu
o cutie de viteze de R21 are cineva? ma intereseaza doar de pe motoare pe benzina 2.0 sau 2.2
catavictor
0766211191 e din Craiova baiatul, tocmai a dezmembrat un 2.0
djalex_bolidu
am vb cu omu. e ok pretul de 200 ron cat vrea pe ea dar costa mult curierul..120 ron.
Cobra-rx8
trimite-o prin atlasib,e mult mai ieftin,pe mn un set de jante de aluminiu cu tot cu anvelope pe 15 m-au ajuns 80 de lei,si erau foarte grele,dublu cat ar fi cutia ca nu cred ca e asa de grea
turbodxman
Are cineva un radiator de R 21 Turbo sau similar (poate de TD)?
scorpio68
vreau si eu niste piese ptr.renault -rulmenti fata
21 hatchback
-parbriz
-servo-directie

si niste preturi,va rog
renault19tse
le am eu parbrizul si servo.
0742139609.
vistike
Are cineva un bloc lumini combinat de vanzare?
renault19tse
am eu 75 ron
emanuel_21
CAUT URGENT RADIATOR MOTOR SI CASETA DIRECTIE MANUALA PENTRU RENAULT 21 CINE POATE SA MA AJUTE: 0767934361
turbodxman
Caut 2 chedere pt geamuri provenind de la portierele fata (stanga si dreapta) de pe un Renault 21 Phase 1 (fara nici o crapatura a cauciucului sau umflatura).

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.