Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu se deschid usile spate...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Iulikmarinik
Am si eu o problema de cateva zile, am facut un drum mai lung si am sesizat ca atunci cand apas pe butonul de deschidere se deschid doar protierele din fata! tin sa precizez ca pot sa le deschid pe cele din spate doar din masina iar daca trag de minerul din exterior nu merg...oare ce o fi? blink.gif
Low Profile
Se poate sa fi actionat butonul de anulare comezi geamuri usi spate,anuland si deschidere portierelor pe spate(siguranta copii)
skorpio_bog
nu. butonul ala anuleaza deschiderea usilor si geamurilor din interior, nu din exterior.

Problema cu usile care nu se deschid din exterior o reprezinta contact imperfect la butonul mai sus amintit. S-a mai discutat problema pe forum. Atunci cand scoti mufa din butonul de siguranta copii, usile spate se blocheaza automat si nu se mai pot deschide din exterior, decat din interior. Deci daca mufa e bagata bine in buton si problema tot persista inseamna ca este un contact imperfect la buton.
Low Profile
Am dat cu parerea,dar nu inutil.Am mai invatat ceva.
adyoluc
contact imperfect buton siguranta copii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.