Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] UPS
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
Mutzunache
http://www.powersys.ro/repository/PowerSys...etys_PR_ro.html

2 bucati, noi, in cutie, nu au fost folosite niciodata, nu mai au garantie, o sa caut factura, cumparate ianuarie 2009. Pret vanzare nou 255 USD la distribuitor.
1 bucata - folosit trei saptamani, nu are ambalaj, dar este impecabil.

Pret vanzare

2 bucati noi - 150 USD/bucata
1 bucata folosita - 100USD/bucata
Mutzunache
UP



26 Feb 2010, 12:44:
Up
Mutzunache
Up
Mutzunache
Up
tunderbird
In situatia in care nu sunt folosite, bateriile de tip VRLA (Valve Regulated Lead Acid) folosite la UPS-uri, trebuiesc reincarcate la un interval de maxim 6 luni.
La cele doua UPS-uri nefolosite, datorita autodescarcarii destul de adanci este posibil ca bateriile sa fi pierdut mult din capacitatea nominala, ceea ce are ca drept rezultat scaderea autonomiei UPS-urilor, in cel mai fericit caz. Si cum pretul bateriilor depaseste 60% din pretul total al unui UPS echipat, cred ca cel mai corect ar fi sa inversezi preturile...UPS-ul folosit avand bateriile mai bine conservate.

Oferta mea este de 100 USD pentru 1 UPS nefolosit.
Mutzunache
Ai dreptate, trebuia sa si scriu ca le-am reincarcat conform fisei de pe cutie, unde scrie data reincarcarii icon_mrgreen.gif
Preturile raman aceeleasi. Se pot testa acesta UPS conform fisei tehnice, dar sa imi spuneti din timp ca dureaza 4 ore sa se incarce.
tunderbird
Si oferta mea ramane aceeasi smile.gif

Daca te razgandesti, astept PM.
Mutzunache
Up.
Tudor
Ma intereseaza pe mine. Astept pe PM o oferta la pachet (toate 3).
Mutzunache
Up.
Mutzunache
Up.
Mutzunache
Up.
Mutzunache
Up.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.