Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 9/11 Reloaded
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Stiri > Stiri (Non-Auto)
Garett
http://www.cnn.com/2010/US/02/18/texas.pla...dex.html?hpt=T1
Interesante mai ales comentariile!
Se pare ca s-au cam saturat si americanii de Pig Brother-ul lor.
M-a amuzat in mod deosebit comentariul unuia care zicea ca s-a saturat si se muta fie in Canada fie in Europa. Daca vine in Rromania s-ar putea sa regrete taxele din State! radmasa.gif
"Literally. I guess you could say he filed his last (tax) return via airmail." radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
jul
au si ei problemele lor,credeai ca numai la noi

20 Feb 2010, 10:28:
au venit multi si la noi,au vrut sa deschida afaceri,in special cei cautati de fisc si de politie,s au retras usor ,usor
Garett
Mda, din fericire la noi avioanele nu-s asa de raspandite!
N-am inteles de ce, daca tot avea probleme financiare n-a vandut avionul pur si simplu.
jul
omul a avut incredere in stat,statul l a inselat ,nimeni nu l a ascultat,...e greu sa nu te resemnezi ,a ales calea samuraiului,depinde calea fiecaruia,pana unde poate indura,am vazut ca la el a durat ceva,scrisoarea pare ok,scrisa coerent si destul de detasat
Garett
Americanii au mai procedat o data asa si tot din cauza taxelor: The Boston Tea Party.
Ma rog, atunci n-aveau avioane, dar vad ca ceva ceva spirit inca le-a ramas, cat or fi ei de "McDonalds Nation".
jul
e bine ca ei mai au inca scanteie in vlaga,noi suntem lasi,mototoi si fara tarus in coloana,ne temem de slujbe,ne temem de doctori,am ajuns sa ne temem si de fata de la paine,ca poate o da un pic pe la .... si ne o vinde noua,bine,asta e generala in toata lumea biggrin.gif
Garett
Mda, pusca si cureaua lata, ce natie-am fost odata! tongue.gif
Pe bune, uneori imi e dor de vreme cand nu-mi era rusine ca-s roman!
jul
la ei oricum se gasesc mult mai usor din 500 milioane,cativa matrix veniti probabil din stramosi care au cautat alte conceptii decat in tara lor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.