Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suport ax cardan(drive shaft support)
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
shaft_K
Salut la toata lumea,am un kangoo 2005,1.9 dci 4X4,si sau dus suporti de ax cardan , cred ca asa le spune,daca are cineva o idee,pentru ca o firma din bucuresti ,imi vindea suportul cu totul cu cardan si era cam 3.400 lei,am cautat ceva documentatie si in afara de cei de la eurocardan din ungaria nu am gasit nimic,cei care au avut problema au putut scoate suportul de pe axul cardanic sau cum l-au inlocuit???
Astept ideei si raspunsuri. excl.gif 1zhelp00.gif
jeje
eu am un ting ting la cardan si miau spus la reprezentanta ca e cardanul 700euro. Am inteles ca exista cruci de schimb la 100 ron , am si vazut o firma la intrarea dispre alba in sibiu care se ocupa de cardane, ar trebui sa vizitezi asa ceva. Apropo la cati km ai problema asta? Eu am 45 mii si mi se pare un pic cam repede sa am probleme cu cardanul!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.