Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme deschidere masina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
punct
am ramas fara baterie la masina (megane sedane 2004 1.6 16v) si am incercat sa deschid usa cu cheia de urgente. am scos capacelul acela de la usa soferului si am introdus cheia... am rotit-o si in sus, si in jos (ora 12, ora 6 cum ar fi) si nimic... adica se roteste, dar nu are nicio reactie, nu simt ceva care sa ma impiedice, pur si simplu dau in gol...
altfel pot sa o deschid? sau capota o pot deschide...?
multumesc pt raspunsuri
alexumf
e normal sa "dai in gol" ... trebuie sa mearga foarte usor. Doar ca atunci cand ajungi la "ora 6" mai tine-o un pic in acea pozitie.
punct
nicio sansa smile.gif e rupt butucul pe dinauntru, din ce am inteles dupa ce am adus niste baieti de la un service... maine o sa incerc sa o ridic sa se bage pe sub ea, sa scoata scutul si sa-i dea curent cumva... altfel... sparg geamul smile.gif vreo idee care e cel mai bine sa-l sparg, si la ce scoruri sa ma astept? mersi
$$ilvviu
Scoti scutul si alimentezi pe la electromotor.
skorpio_bog
vezi ca a mai avut cineva problema ta aici pe forum chiar iarna asta prin ianuarie si a rezolvat fara spart geamuri si alte metode vandale.



LE:

am cautat eu pentru tine. uite aici topicul
punct
da, am vazut topicul dar lumea nu vrea sa spuna metoda exacta... si nici nu pot sa le dau PM sa-mi zica si mie smile.gif great...
skorpio_bog
QUOTE(RamboX @ 27 Jan 2010, 19:11)
Hai sa zic eu cum se face ca am patit-o la megane de curand, cand am ratacit cartela si cheile prin garaj, eu credeam ca au ramas in portbagaj si s-a inchis singura.
Se scoate peria de la geamul sofer iar apoi cu o sarma lunga otelita se agata tija ce duce la butuc se trage in sus si gata, asa mi-a aratat la mine un flacau ce lucreaza la un service auto de cartier, in 30 sec. era deja deschisa usa sofer.
*


99AIM
Rog un moderator sa stearga postul respectiv,nu tb sa spun ca am dat idei unora.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.