Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Produse de cosmetica auto
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
catalin1984
Salut,

Sunt Colin,

Tii la masina ta? Iti pasa cum arata? Vrei intotdeauna sa fie cea mai curata/lucioasa din parcare?

Noi promovam produsele voastre favorite in Romania, aducand la indemana tuturor produse profesionale pentru ingirjirea masinii.

In scurt timp veti avea la indemana tutoriale care va vor ajuta mai departe sa va desavarsiti pasiunea pentru detailingul auto. Aceste tutoriale isi vor face aparitia in sectiunea de ingrijire auto.

Pentru inceput pe site sunt prezente marcile Sonus, 303,Valet Pro, Leatherique, Yankee Candle, Einszet, dar vor mai urma in curand si altele

Spor la cumparaturi, urmariti zilnic noi produse si marci de renume

Pentru preturi am sa dau ca exemplu cateva produse de la einszett:

Vinyl-Rubber Care and Protectant - RON 36.25
Plastic deep cleaner - RON 19.80
Wheel Cleaner - RON 33.00
Einszett De-icer - RON 22.00
Einszett Leather Care - RON39.00
Einszett Cockpit Premium - RON 19.50
Einszett Gummi Pflege 'Rubber Care Stick' - RON 19.20

P.S: Ma puteti contacta:
aici pe forum PM sau direct pe acest thread
pe idul de yahoo messenger: colindetailing
la telefon 0723.069.242 intre orele 9-20


Va multumesc
NiNiU
Salut,

Ce manusa/laveta recomanzi pentru aplicarea de polish si/sau ceara lichida?
catalin1984
Salut Niniu:

Pentru aplicarea de polish dar si ceara lichida iti recomand aplicatorul sonus sfx pro 2 -

Iti pot da la 20 lei un singur aplicator care are doua fete
Una din fete(galbena) este mai dura pentru aplicarea manuala a polishului si fata neagra este mai moale pentru aplicarea facila de ceara lichida sau poti sa il folosesti pentru intinderea rapida de ceara pasta

Daca crezi ca iti pot fi de folos si cu alte sfaturi te rog nu ezita.

Multumesc
catalin1984
Noi produse din gama de cosmetica auto

Pentru intrebari sau sfaturi nu ezitati sa ne contactati.

Multumesc
Iulikk
Pentru curatat jante si pentru curatat plasticele de la exterior (bandouri, oglinzi etc) ce imi recomandati?
catalin1984
Pentru jante cel mai bine si mai usor pentru tine ca sa le cureti eficient este sa folosesti Einszett Wheel Cleaner -

Este un produs foarte eficient pentru a curata eficient si rapid jantele de aliaj sau de tabla. Se agita folosind o pensula cat mai moale. Nu necesita timp de asteptare lung precum alte produse. In maxim 10 minute ai terminat toate cele patru roti.

Pentru orice fel de plastic este bine sa folosesti un detergent special pentru materiale plastice cum este Einszett Plastic Deep Cleaner -

Acesta se aplica direct pe zonele murdare si se sterge/maseaza cu ajutorul unei lavete de microfibra. Pentru zonele foarte murdare sau cu plastic poros recomand sa agitati produsul cu ajutorul unei periute de dinti pentru ca mizeria prinsa in porii materialului sa dispara.

Pentru a ingriji/proteja cauciucurile si bandourile de plastic/oglinzile iti recomand sa folosesti si Einszett Vinyl Rubber Care Protectant

Bafta
catalin1984
Nou

Samponul DODO Juice SOUR POWER
Samponul DODO Juice BORN TO BE MILD
Quick Detailerul Red Mist Tropical Detailer
catalin1984
colindetailing.ro va aduce pentru curatenia de primavara o arma care nu trebuie sa lipseasca din arsenalul oricarui detailer serios.

Pentru ca de cele mai multe ori lasam la urma exact partea cea mai importanta. Aerul pe care il respiram.

Odata la 6 luni cel mult este bine sa improspatam aerul cu un tratament eficient care sa inlature bacteriile ce se formeaza pe vaporizatorul sistemului de aer conditionat.

Bacteriile formate acolo in urma condensului, pot provoca diverse afectiuni respiratorii precum si diverse alergii.

Nu alege solutiile scumpe, nu te duce la service pentru asta.

Einzett iti ofera Klima Cleaner solutia ieftina si eficienta pentru improspatarea aerului conditionat din masina ta.

Disponibil acum
semit
UP nu este permis in aceasta sectiune!!!!
rtBK
lubrifiant pentru clay ai? daca da, la cati bani si ce cantitate?
catalin1984
Salut lubricant pentru clay gasesti pe site la pretul de 34 de Lei 500 Ml


Domnul Mod, postul de mai sus nu se poate considera UP, si in general un post nu se considera up daca este de informare si mai ales daca aduce ceva nou in thread
catalin1984
QUOTE(rtBK @ 4 May 2010, 20:17)
lubrifiant pentru clay ai? daca da, la cati bani si ce cantitate?
*




Sal, cum a ramas cu clay lubricant?

Mai esti interesat?

Multumesc
catalin1984
Incepand de astazi puteti comanda de la celebrele CALIFORNIA CAR SCENTS in 13 arome diferite, am selectat pentru voi cele mai placute arome.

user posted image

Incepand de vineri v-a fi disponibil si CALIFORNIA CAR SCENTS Delight- Aroma cu Guma Turbo.

Pana atunci va lasa sa va bucurati de urmatoarele arome:

CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Anti Tabac
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Arctic Ice
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Cirese
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Iasomie
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Laguna Breeze
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Lana Proaspata
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Levantica
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Mango
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Masina noua
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Pepene Malibu
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Santa Barbara Berry
CALIFORNIA SCENTS odorizant auto - Vanilie

Fiecare din arome vine ambalata in cutie metalica cu deschidere rapida, si contine capacelul de plastic ce permite eliberarea treptata a mirosului.

CALIFORNIA SCENTS costa doar 19.9 RON.

Transportul este gratuit pentru membrii forumului, daca se alege plata in avans in conturile firmei pe baza facturii proforme.

Va multumesc,

yahoo: colindetailing
tel: 0723.069.242

Va multumesc,
skorpio_bog
pentru curatarea tapiteriei din piele crem sau inlocuitor de piele ce recomanzi? S-a mai innegrit putin si as vrea sa o curat.
catalin1984
Salut skorpi, aceeasi dilema am avut-o si eu ca si tine pe kia ceed.

Producatorul m-a mintit ca imi pune piele partiala pe masina, cand de fapt este o banala piele sintetica, practic un vinilin mai destept.

Din experienta personala iti pot confirma ca nu este nevoie sa folosesti produse de ingrijire a pielii naturale pentru ca acestea nu au nici un efect.

In schimb iti pot recomanda ceea ce folosesc eu odata pe saptamana: Einszett Cockpit Premium, se da pe o laveta de microfibra, se aplica pe pielea sintetica si se freaca bine pana ce substanta se evapora.

Acest tratament este indicat si pentru bordul de vinilin/plastic, pentru cadranele de bord si pentru navigatie, datorita proprietatilor antistatice si datorita faptului ca nu lasa urme.

Daca totusi ai piele naturala in masina, atunci sfatul meu este sa mergi pe kitul de la leatherique
catalin1984
Viziteaza rubrica produse de iarna, vei gasi aici:

- Produse pentru dezghetarea rapida a parbrizului
- Produse pentru dezghetarea rapida a yalelor blocate
- Produse pentru chedere - chederele nu mai se lipesc de usa in perioada rece
- Lichid de parbriz pentru perioada rece


Va multumesc
catalin1984
Promotie la Opti Seal, am scazut pretul la 85 RON

Multumesc.

California Scents Car Scents doar 15 RON, transport de la 7 RON
catalin1984
Incepand de astazi pentru toate comenzile peste 100 RON va oferim transport gratuit oriunde in RO

user posted image
gabize
Ce produse pentru curatare si igienizare instalatie de climatizare/ventilatie ai, si la ce preturi?
catalin1984
Salut,

Produsul se numeste Einszett Klima Cleaner - il gasesti :

......la pretul de 39 RON.


Un review/ghid de utilizare detaliat gasesti :


Bafta
catalin1984
Super oferta -20% la Optimum Tire Gel - Solutie de Cauciucuri!


Multumesc
boditza
liquid leather de la gliptone ai??
catalin1984


Din pacate Gliptone nu aducem.

Multumesc
B.A.M
Salut.
As dori si eu polis pentru masina vreau sa o fac eu acasa .
Ce imi recomanzi pentru masina din semnatura?
Multumesc.
Vreau si ceva de protectie.
catalin1984
Salut,

Daca nu ai masina de polishat iti recomand un aplicator din spuma Sonus SFX PRO, si un polish Menzerna po 85 rd 3.02(mediu), iar pentru luciu un polish menzerna 106fa.


De asemeni iti recomand o laveta Einszett de microfibra ca sa stergi rezidurile dupa polisharea fiecarui element.

Bafta
B.A.M
Si atunci imi poti spune un cost total.
Presupun ca garantezi produsele.
Si inca ceva as dori si factura daca se poate.
catalin1984
Salut

Aplicator SFX PRO - 23 RON

Menzerna 85 rd 3.02 - 35 RON/250 ML

Menzerna 106fa - 40 RON/250 ML

Toate comenzile vin insotite de factura, trebuie doar sa introduceti datele de facturare atunci cand faceti comanda on-line sau sa mi le spuneti mie pe PM daca sunteti gata sa comandati.


Multumesc
B.A.M
Salut ,
Cantitatile alea imi ajung pentru toata masina?
Este multa tabla + plastic + fibra de sticla.
Conteaza culoarea?
Crezi ca m-ar ajuta o masina de polishat?
Multumesc.
catalin1984
Cantitatile sunt suficiente pentru a face mai multe masini.


Pe plastic daca folosesti o masina de polishat rotativa trebuie sa ai grija sa nu incalzesti prea mult locul.

Conteaza culoarea doar daca folosesti polish la culoare care iti umplu zgarieturile in loc sa le indeparteze.

Conteaza doar din prisma faptului ca culorile inchise nu isi ascund defectele asa usor ca cele deschise.

Cu siguranta o masina rotativa sau orbitala de polishat iti usureaza considerabil sarcina.

Bafta
BH 59 FIF
Buna seara, m-ar interesa 1 flacon Sonus Aluminum Polish, 1 flacon Sonus Aluminum Sealant si Sonus SFX 4 Pad. Se pot aduce? Daca da, care ar fi pretul acestor produse. Multumesc anticipat.
catalin1984
Buna ziua

Va pot oferi ceva mai bun decat Sonus Aluminium Polish.

Anume: Optimum Metal Polish (35 RON/250 ml) care si protejeaza pe masura ce lustruieste metalul.

Odata ce ati format aceasta baza pe roata din aluminiu, sunteti gata sa aplicati Sealantul Sonus SFX 4 (60 RON) cu padul SFX 4 (45 RON/135 mm) sau 25 RON(100 mm).


Va multumesc,
catalin1984
Doar pana pe 30 noiembrie California Scents Golden State Delight costa 12 Lei.
catalin1984
Incepand de astazi polishurile Menzerna au 25% reducere.

Stoc limitat.

Multumesc
catalin1984
Gasiti acum la colindetailing.ro kit de retus vopsea originale Renault/Nissan

Informatii cat si configurator, aici:

http://www.colindetailing.ro/vopsea-retus-...ssan-p-476.html

aqua
e acelasi cu cel de aici?

http://www.renault.ro/servicii-post-vanzar...etus_caroserie/
catalin1984
Ce culoare va intereseaza?
anecula_08
Salut, argila pentru decontaminarea caroseriei ai?
catalin1984
Sal,

Da avem de la sonax la 200 gr - 90 lei.

Multumim,

Scz de raspunsul intarziat dar am fost in concediu pana astazi
ilie71c
buna,dupa vopsirea integrala a unei dacii solenza,ce produse de intretinere ar trebui sa utilizez pentru protectia vopselei si a celorlalte componente
catalin1984
Salutare. In primul rand, masina are mici gunoaie in stratul de vopsea de pe urma vopsirii? Are holograme cand te uiti in soare? Pentru recomandare e nevoie sa stiu aceste amanunte pentru a sti starea masinii dupa vopsire
ilie71c
masina arata bine nu are holograme, as dori mai mult produse pentru intretinere si protectie a vopselei si a jantelor de aliaj pe timp de iarna
catalin1984
Buna ziua.

Recomandari:

Sonax Burete microfibra pentru spalat - 26 lei
SONAX SAMPON CONCENTRAT PENTRU LUCIU 2L - 21 lei
Sonax Sealant Profiline Polymer Net Shield

Cantitate - 340 ml - 73 de lei

Lavete Microfibra Ultrafina - Sonax - 39.9 lei
Sonax Laveta Microfibra Uscare - 69 de lei
SONAX Full Efect solutie pentru curatare jante de aliaj

1 - Varsat 500 ml - 35 lei

Aplicator Ceara - 9.99 de lei.

Daca exista ceva ce nu regasiti aici va rog sa imi spuneti.

Va multumesc
ilie71c
Salut,ce zici de http://www.colindetailing.ro/index.php?main_page=pro duct_info&cPath=23&products_id=183

<span class='edit'>22 Mar 2014, 23:58:</span>
Salut,ce zici de http://www.colindetailing.ro/index.php?main_page=pro duct_info&cPath=23&products_id=183
si de http://www.colindetailing.ro/index.php?mai...products_id=328
catalin1984
Salut. Problema cu cele doua produse este ca contin tehnologie invechita.

Motiv pentru care nu se mai afla in stoc si motiv pentru care nu le mai comercializam

pentru a proteja eficient masina iti recomand sonax polymer net shield. Este un produs revolutionar care protejeaza masina indiferent de substantele cu care o speli

spre deosebire de cerurile de mai sus care sunt foarte sensibile la spuma activa

bafta la achizitie
florinbarca
salutare,

m-ar interesa si pe mine o ceara pentru masina si nu stiu ce sa cumpar.
ce imi recomandati?
si as vrea sa stiu si procedeul de aplicare adica daca se da pe masina uda, uscata etc.
nu am mai dat niciodata cu ceara si as dori sa imi spuneti cum sa procedez.

multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.