Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor.cod la radio cass
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
alex_calea
buna ziua,azi mi-am montat alt cd p masina si din greseala mi s-a deconectat cass original si nu am codulllllll
model no. 22dc257/62
TOI936
RN257F30034377
PROD NO:FD0103260034377
8200256140TI936
8200 256 140
espacern
alex_calea=Cam asta este modalitatea:
Trimite-ti impreuna cu datele radio-lui si o poza cu talon sau buletin pe PM sau pe mail:espacern@gmail.com
Va trimit cod-ul tot pe mail sau PM!
Pentru a intra in posesia unui cod pentru radio ai mai multe posibilitati:
In actele masini este trecut cod-ul sub forma de C.A.R.XXXX format din 4 cifre
Dupa VIN la reprezentanta(daca este radio de origine)-gratis sau contra-cost
Dupa demontare(vezi pe forum cum se demonteaza)se citeste seria cu cod de bara si se gaseste cod-ul aparatului(valabil si pentru aparatele care au fost schimbate,nu au cod-ul trecut in carte,sau proprietari comozi sau chibzuiti)
Eu incerc sa ajut daca pot fara nici un fel de problema dar in conditiile postate mai sus!
Numai bine!



vladvir
in cazul meu am sunat la reprezentanta, mi-au cerut VIN-ul masinii si mi-au dat codul de la radio-cd gratis fara alte complicatii.

succesuri!
theodor2004
asa am facut si eu: am sunat la Serus, le-am spus datele din talon, mi-au dat codul.
Dar nu gasesti codul in cartea de service a masinii (Livre d'entretien)? Chiar pe primele pagini, sub numele proprietarului. E trecut cu pixul de cei de la reprezentanta.
alex_calea
am reusit sa gasesc codul
ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.