Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accident in parcare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
teddy_dmy
Aduc in discutie un eveniment neplacut. In seara asta am gasit masina lovita in fata blocului, mai precis aripa stanga fata crapata, mentionez ca masina este un megane sedan si aripa este din plastic sau ceva asemanator.
De reparat nici nu poate fi vorba dat fiind faptul ca este din plastic si nu prezinta o simpla fisura ci vreo 3 crapaturi serioase incepand de langa far si in zona pasajului rotii. Problema este ca nu am CASCO, decat RCA, in cazul asta ce fac, declar incidentul la politie, poate firma de asigurare sa rezolve ceva sau trebuie ma obisnuiesc cu gandul ca o fac pe banii mei.
Astept sfaturi sugestii pareri daca va ti confruntat cu asa ceva.
Va multumesc.
slaiciprian
Declari la politie in speranta ca prind vinovatul.
radmasa.gif

Oricum, obisnuieste-te cu ideea ca o faci pe banii tai.
Marian66
ar fi varianta aia cu fondul de despagubire pt victimele strazi ... dar te sfatuiesc sa accesezi:
WWW.DEZ.RO (nu fac reclama, e primul site cu dezmembrari care imi vine in minte);
daca ai noroc si gasesti aripa pe culoare, iesi chiar ieftin wink.gif
misu78
Ghinion... aici te incadrezi.
O sa repari sau inlocuiesti aripa din banii tai.
Politia nu va prinde niciodata vinovatul.
FDR
si nici nu e nevoie sa fie din cauza unei alte masini.
e destul sa cada un urs beat si sa o faca praf.

d-aia exista casco.

bafta.
UXE
@teddy de acum inainte iti vei face CASCO?
prody
Victimle strazii nu este CASCO pentru cei ce nu au,este ca un RCA al unui vinovat cunoscut ce nu poseda asigurare de raspundere civila,asa si este constituit,din fiecare polita RCA incheiata o parte mica se duce in acest fond.
Din pacate nu ai alta optiune decat sa o faci pe banii tai.
teddy_dmy
Multumesc celor care au avut o, opinie in acest caz,
m.am resemnat cu gandul de a suporta cheltuielile si am trecut la treaba,
astazi am achizitionat aripa si in masura in care permite bugetul(si asa destul de mic in mom. actual) am sa trec la partea cu vopsitul si inlocuirea celei sparte.

Am sa.mi permit sa va spun si voua ceea ce mi.a zis vanzatorul de la magazinul de piese, care ma facut sa zambesc : MASINI DIN PLASTIC

Numai bine si sa nu aveti parte de evenimente neplacute
Fratzica
QUOTE(teddy_dmy @ 2 Feb 2010, 00:38)
MASINI DIN PLASTIC
*


Asa si? huh.gif Care sunt dezavantajele?
rtBK
era mai buna o aripa din tabla... ii aducea mai mult profit vanzatorului tongue.gif
Victoras2001
Se gandeste ca ar fi indreptat-o. Acum nu stiu daca costurile ar fi fost cu mult mai mici tinand cont ca trebuia oricum vopsita.
adi_ar
Aveti dreptate in mare masura insa subiectul s-a epuizat.
Se inchide!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.