Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Chedere Usi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
intravenos
Cunoaste cineva de unde se pot cumpara acele cleme care prind chederele usilor?
Sunt niste cleme mici albe...care se prin de capete de nituri si intra in santul chederelor...

Nu as vrea le lipesc totusi ...


icon_mrgreen.gif Asa se intampla cand tragi de usile inghetate..rupi alea mad.gif
Shafu
La cei care vand piese auto import cred. Iei una bucata clema sa le arati exact modelul, din cate stiu pot aduce tot felul de cleme si dibluri de plastic.
intravenos
Cineva mi`a spus ca imi aduce daca ii zic codul...
problema e ca nu am codul..
cineva cu dialogys daca se poate uita .. la small parts.. la coduri.. am rugamintea
Shafu
Daca e vorba de asta ...
intravenos
Alea da! Acum sper sa le gaseasca!
DAca stie cineva un loc unde sa ma duc .. liber sa`mi spuna!
IonutGligan
exista ceva solutie sau spray anti inghet care se da pe chedere sau am inteles eu gresit ?
st3fun
ungele putin cu ulei de motor
intravenos
Am auzit ca s`ar da cu glicerina...
acum na....daca spun vreo prostie.. asta e
Shafu
Eu am sters cu o carpa uscata , la una din usile care au inghetat, gheata/condensul de pe usi (ca mai mult acolo se face decat pe cheder) dupa care am folosit un spray de dezghetat yale/geamuri din comert si am pulverizat pe cheder preventiv daca mai are apa. Pana acum vad ca e ok nu s-au mai lipit. Spray-ul are in compozitie, de obicei, alcool sau glicol (antigel) care au temperaturi de inghet mai joase. Deci putin antigel concentrat eventual de uns zonele unde se lipesc de la ger!
Mircea_C20
ca tot vorbiti de chedere, stiti unde se gasesc de cumparat? ma intereseaza in mod special cel de la usa soferului ca e mancat de tot si cel de al porbagaj, sau o eventuala sugestie de cheder care s-ar potrivii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.