Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rovigneta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
vladrehau
http://stirileprotv.ro/video/drumurile-noa...e-praf/60400244
sa l vad si eu pe ala care e sofer cinstit si isi plateste rovigneta.....ca sa i transmit ''felicitari'' biggrin.gif
Vallybz
Sa nu mai spunem ca se mai plateste odata si in pretul benzinei...
R19/16v
Eu am platit-o...
rtBK
si eu...urmeaza si pentru logan, o data ce se incalzeste vremea afara si o sa ies des din oras
UXE
eu ies in fiecare sapt din oras si nu am mai platit-o de 4 ani...
vladrehau
exact de 4 ani si eu.... biggrin.gif ....pt ce sa platesc ca in ultimii 5 ani nu sa schimbat nimic...aceleasi gropi
gruita2005
concluzia doamnei de la pro TV " ori va cumparati un tractor, ori un tanc" radmasa.gif

Dar peticele astea inventie ROMANIA ati vazut? http://www.emaramures.ro/Video-Maramures/1...Metro-Baia-Mare

biggrin.gif
vladrehau
ar fi bune si plombele alea chiar daca rezista max o luna.....mi ar fi rusine sa recunosc ca am platit pt asa ceva...dar na mai sunt si unii care inchid ochii si baga mana in buzunar...
LuluMOB
In Baia Mare e occident, daca va spun ca in Iasi se plombeaza cu piatra sparta amestecata cu lut (pentru ca, spune reprezentantul primariei, asfalt nu se poate pune pana la primavara) ce o sa ziceti?
ageana
O sa zicem ca si in Pitesti s-a facut la fel.
Pitestiul cel putin e praf, toate strazile s-au distrus dupa prima zapada. Dar deja suntem offtopic.
argon
aia nu tine de rovinieta ci de primarie. La noi ma distreaza ca au pus speed bumbs in niste locuri cu gropi de cand treci peste bumpuri e lux, nici nu le mai simti radmasa.gif
LuluMOB
Diareea aceea se foloseste si pe DN-uri. Interesant e ca oficial, bulevardul de care vorbesc e DN, pe acolo e tranzitul de camioane, prin urmare, oficial, e nevoie de rovigneta ca sa mergi pe el. Exista chiar si niste panouri mari pe care scrie ca drumul e administrat de guvern, nu de primarie, adica vezi doamne noi l-am face dar nu putem ca nu-i al nostru. Eu sunt relaxat, indiferent de administrator, drumurile sunt toate la fel.
eduardsebe
QUOTE(vladrehau @ 17 Jan 2010, 17:45)
sa l vad si eu pe ala care e sofer cinstit si isi plateste rovigneta.....ca sa i transmit ''felicitari'' biggrin.gif
*



astept felicitarile tongue.gif
V a L y O
Si eu.
vladrehau
''SINCERELE MELE FELICITARI'' continuati ....tara are nevoie de voi ! mai bine zis grasanii din politica .... radmasa.gif
UXE
bani platiti degeaba.... daca mergi regulamentar nu te opreste nimeni in afara biggrin.gif adika pe mine cel putin nu m-a oprit smile.gif .. de cate ori iau vreo groapa zic mersi ca nu am platit rovigneta ... dadeam bani dar imi rupeam si masina .. astia nu mai stiu din ce sa scoata bani ...
eduardsebe
eu ca am rovigneta nu ocolesc gropile...ma ocolesc ele pe mine icon_mrgreen.gif
ionut.tanase
Eu de cand platesc rovigneta in fata mea dispar toate gropile si apar la loc dupa ce trec cu masina tongue.gif .

Platiti rovigneta wink.gif .
Victoras2001
Si io platesc rovigneta ca bou', an de an. De cand a aparut. Ma gandesc ca nu pot face chiar toate drumurile din pretul ei. Dar la ce nenorociti sunt la drumuri si la ce contracte fac pe banii nostrii... sa-i arda vitriolu' pe mate.
argon
ori nu plateste niciunul ori va lasati de meserie, o platesc si nu degeaba, m-au intrebat de ea de multe ori, nu-mi arde de jdemilioane amenda aiurea cand pe 100 si ceva de ron adica juma rezervor stau un an linistit, zgarcomani mai sunteti unii si tari in clanta pe forum, dar ati sta ca mielu in fata organului cand va intreaba.
Victoras2001
Ma, io-i dau mielu' organului, daca pot sa zic asa. icon_mrgreen.gif Ce-mi face, ma aresteaza? Ma ia de oua, aia-mi face. Imi da amenda si gata. Daca stau sa ma gandesc, pana acum nu mi-a cerut-o nimeni. Nu ca nu mi-a cerut-o, dar nici macar nu m-a oprit cineva in afara localitatii. Iar in localitate m-a oprit unu' acum vreo 4 ani, era curios sa vada daca am baut ceva. Asa ca am dat 6-7 mil pe ea. Daca ma amenda, dadeam 5 mil, deci ieseam mai bine. Io as plati-o cu placere daca as sti ca banii se duc numai si numai la drumuri, iar acolo sunt folositi cu cap. Dar n-am garantia asta, d-aia spun c-o platesc ca boul. Pentru ca tot trag speranta ca se va schimba ceva, fi-r-as al dracu' de bou. blush.gif
D-FENS
Da!Ce zicem organului cand ne opreste?
Si mie mi-e scarba s-o platesc,sunt constient ca banii nu ajung unde trebuie,se vede foarte bine.
Ne lasam condusi de niste porci(ca-n "Ferma Animalelor"),cred ca e si vine noastra ca acceptam porcariile astea. mad.gif
argon
QUOTE(D-FENS @ 19 Jan 2010, 12:05)
Da!Ce zicem organului cand ne opreste?
*



fachiu bici !
catalin80
sincer , pentru un autoturism sa dai 30 euro/an nu mi se pare o avere. normal ar fi sa o platim, dar vorba aia traim in romania. cred ca toti care iesim cu masina din tara platim aceasta taxa in tarile respective. nu cred ca drumurile de la bulgari sunt peste cele din romania, dar platim de frica sa nu ne opreasca garcea si sa luam vreo amenda.ca sa nu-i mai punem pe aia cu masini de mare tonaj care strica drumurile in draci dar nu stiu sa plateasca rovinieta ca li se pare scumpa. eu unul astept sa introduca sistemul ala electronic si poate asa cei care isi cumpara rovinieta nu vor mai fi considerati "fraieri"
Victoras2001
N-ai inteles. Mie nu-mi e ca ma considera unu de aici fraier pt ca-mi cumpar rovinieta. Mi-e ca ma considera fraier AIA CARE PRIMESC BANII MEI chipurile pentru rovinieta.
argon
despre utilizarea banilor din roviniete se discuta aici.
vladrehau
eu sincer daca mai merg si anu asta fara am 5 ani deci am scos banii de amenda deci sunt pe 0....
de cand am geamurile afumate prima grija a lui garcea e sa vada acte doveditoare implicit timbrul de la rar radmasa.gif uite asa scap eu de fiecare data ....
ageana
Ei bine... dragii mosului, aseara am fost si eu victima celebrului drum Pitest-Campulung.
Desi mergeam cu 40kmh, un crater a aparut brusc in fata mea si am facut o janta PRAF. Nu am apucat sa instalez bine triunghiul si sa ma apuc de treaba, ca groapa a mai avut un client - un megane break.
Genial, multumesc celor care ar trebui sa se ocupe de drumul acesta, care-i zob de foarte multi ani.
Apoi, discutand cu niste prieteni, am mai dat de inca o persoana care si-a distrus janta in fix aceeasi groapa.. nu ca o alint daca-i zic groapa.

Multumesc autoritatilor pt ca mi-a oferit aceasta experienta superba, de a schimba o roata stand in zapada neagra pana la genunchi, cu mainile inghetate.
UXE
ai platit rovigneta?
vladrehau
radmasa.gif exact astea doua au fost motivele care m au convins si pe mine sa nu mai platesc : o janta si o groapa .... radmasa.gif
ionut.tanase
QUOTE(ageana @ 20 Jan 2010, 11:56)
Ei bine... dragii mosului, aseara am fost si eu victima celebrului drum Pitest-Campulung.
Desi mergeam cu 40kmh, un crater a aparut brusc in fata mea si am facut o janta PRAF. Nu am apucat sa instalez bine triunghiul si sa ma apuc de treaba, ca groapa a mai avut un client - un megane break.
Genial, multumesc celor care ar trebui sa se ocupe de drumul acesta, care-i zob de foarte multi ani.
Apoi, discutand cu niste prieteni, am mai dat de inca o persoana care si-a distrus janta in fix aceeasi groapa.. nu ca o alint daca-i zic groapa.

Multumesc autoritatilor pt ca mi-a oferit aceasta experienta superba, de a schimba o roata stand in zapada neagra pana la genunchi, cu mainile inghetate.
*



Esti unul din cei 7 ??
http://www.curier.ro/index.php?option=com_...1043&Itemid=375

Am mai scris si eu pe alt topic despre acest drum ph34r.gif . (daca mai poate fi numit drum ...) . Saptamana trecuta ... l-au peticit baietii ... asa "la misto" ... adica au futut niste bani aiurea ... Am pus pariu ca "minunata lucrare" o sa tina fix pana la prima zapada sau ploaie. Astept sa vad dupa ce se duce zapada daca am castigat pariul.

MAMA LOR DE HOTI!

Dedic piesa de mai jos celor care se simt furati/jecmaniti/jigniti de plata acestei rovignete. icon_mrgreen.gif
vladrehau
tu sa taci ....ca ai platit o ! radmasa.gif

''Scris de IONUT T. TYM - Pitesti, in 20-01-2010 11:05
Eu personal m-am obisnuit cu gandul taxelor si impozitelor multiple pe care trebuie sa le platim. Ce nu inteleg si nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea este faptul ca nu se face "nimic" cu banii colectati. Nu se face NIMIC pentru noi ... prostii care platim aceste taxe. Zilnic parcurg cu masina drumul Pitesti-Campulung .... DOAMNEEEE , drum mai nenorocit nu cred sa existe .... drum EUROPEAN .... OFFFF. Mi-e mila de masina .... mi-e mila de banii pe care ii bag lunar in ea din cauza drumurilor proaste de care are parte .... Sa dea Dzeu sa ma opreasca vreunu din asta de la ARR sa ma intrebe de rovigneta (cu toate ca repet ... o am platita ) ... VA ASIGUR ca ma veti vedea la stiri si pe ala de la ARR cu o janta strambata de gropi infipta-n dinti. PAROL! Abia il astept sa imi ceara rovigneta ... Dar stiti ce e culmea?? Ca de cand au introdus rovigneta ... nu m-a oprit nimeni sa ma intrebe de ea. Si eu ii tot astept .''
ms pt melodie...faina ! biggrin.gif
Bejenaru Ionut
QUOTE(vladrehau @ 17 Jan 2010, 21:37)
exact de 4 ani si eu.... biggrin.gif ....pt ce sa platesc ca in ultimii 5 ani nu sa schimbat nimic...aceleasi gropi
*




Vlad, de ce corbestii prostii??? Aceleasi drumuir alte gropi. E o diferenta nu? biggrin.gif
catalin80
QUOTE(vladrehau @ 20 Jan 2010, 13:45)
Sa dea Dzeu sa ma opreasca vreunu din asta de la ARR sa ma intrebe de rovigneta (cu toate ca repet ... o am platita ) ...
*



de la ARR nu cred sa te opreasca vreodata. Controalele sunt facute de Politie sau Politie + lucratorii de la CNADNR
argon
exact, sunt in grup, politistul tragea pe dreapta si omul de la CNADNR verifica doar rovinieta, nu talon nu permis sau buletin. Cand te opreste politia pentru orice altceva poate intreba de ea, dar doar pentru rovinieta nu am auzit.
spy_oh_joy1389
QUOTE(ageana @ 20 Jan 2010, 10:56)
Ei bine... dragii mosului, aseara am fost si eu victima celebrului drum Pitest-Campulung.
Desi mergeam cu 40kmh, un crater a aparut brusc in fata mea si am facut o janta PRAF. Nu am apucat sa instalez bine triunghiul si sa ma apuc de treaba, ca groapa a mai avut un client - un megane break.
Genial, multumesc celor care ar trebui sa se ocupe de drumul acesta, care-i zob de foarte multi ani.
Apoi, discutand cu niste prieteni, am mai dat de inca o persoana care si-a distrus janta in fix aceeasi groapa.. nu ca o alint daca-i zic groapa.

Multumesc autoritatilor pt ca mi-a oferit aceasta experienta superba, de a schimba o roata stand in zapada neagra pana la genunchi, cu mainile inghetate.
*




mai ocoliti pe la Mioveni sa mai scapati de o parte din drumul bombardat(dreapta unde se termina cele doua benzi). eu de obicei merg pana la Piscani si parca de la Piscani incolo era mai bun cand am trecut ultima data, adica prin decembrie la prima zapada.
Drumul pana acolo e d-ala de pe vremea lui Ceausescu, nu? ca e cu placi de beton si pe ici pe colo petice muuuult mai inalte decat soseaua intre care acum e presarat bine cu crapaturi. Aaaah, mai rau au crapat plombele decat drumu lu Ceasca.
ageana
Eu ocolesc mereu pe acolo, problema e ca acel crater in care mi-am distrus roata era pe sensul spre pitesti, mult dupa varianta cu Mioveni, langa o benzinarie Lukoil.
Ar trebui sa-i iau coordonatele gropii si sa v-o dau ca POI.
ionut.tanase
@vladrehau: nu am negat niciodata ca am platit-o tongue.gif . Ba din contra ... si pe site am scris ca sunt unu din fraierii care o au platita tongue.gif .

Cat despre cine ma va opri sa ma intrebe de rovigneta ... nu stiu ... sa-i ia dracu ca va dati seama ca habar nu am cine intreaba de rovigneta din moment ce nu m-a oprit nimeni pe drum sa ma intrebe de ea tongue.gif .

vladrehau
NU TE SUPARA !! ...dar de ce o mai platesti ? biggrin.gif
Laurentziu83
Eu nu le arat nici o rovinieta pana nu respectivul organ (politai sau lucrator de la cnadr) nu imi face dovada in termen de 5 minute ca are dreptul sa ma intrebe de ea. Sa munceasca pentru asta, da-i dreaku.
A doua oara probabil nu-i mai trebuie sa ma mai intrebe de rovinieta.

Am rovinieta. tongue.gif
CGB
drumurile-s praf si totusi unii platesc in continuare. printre ei si io. poate sa te-ntrebe pulitaiu de rovigneta, sau nu. sau se poate sa nimeresti un control in care sa fie si aia de la drumuri. si decat sa ma cert cu prostii si eventual sa scrie si-o amenda (pe care s-ar putea s-o contesti, dar asta cu pretul unor zile pierdute si nervi mancati), mai bine imi rup de la gura 1 mil pe an. mai ales ca vad ca-n ultima vreme s-au impanzit soselele de capete de creta. am auzit ca i-a scos la "produs" bani. ptr buget. asa ca fiecare face dupa cum il taie capu'.
argon
ai auzit bine, mie chiar mi-a zis unu, in soapta, ca au de facut amenzi la norma, ordin de la minister, cu sanctiuni pentru cei ce nu se conformeaza, cam asa de maxim un an ii vad zilnic chiar prin oras, la agatat centuri/vb la mobil. Dece se intampla asta de la o vreme? pentru cine n'a ghicit, asta-i una din strategiile guvernului pe timp de criza pentru suplimentearea bugetului. Asa ca mai bine ma stiu cu totul in regula si le rad in nas cand ma agata.
vladrehau
biggrin.gif Cum le razi? ...: Ma- ma -ma ..scuzaaaati domnu po- po- po -litist ...pof -poftim rovigneta ...n-am facut ni-nimic nui asa ?....va rog nu ma amendati !!! ... 052.gif

24 Jan 2010, 12:06:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-67825...ru-din-2010.htm
sad.gif sad.gif sad.gif mai bine ar baga alea 23 de milioane de euro in strazi mai bune nu carpeli
UXE
bani aruncati degeaba...daca ar turna si ei asfalt ca la straini nu ar mai fi atatea gropi ... la luat banii de la oameni sunt primii , dar de facut ceva pentru ei sunt ultimii... sper sa le ia foc tot sistemul lor de roviniete



si aici nu vorbesc de incompetenta, ci de furt !
argon
QUOTE(vladrehau @ 23 Jan 2010, 21:16)
biggrin.gif  Cum le razi? ...:
*



le ranjesc atunci. Am o satisfactie cand ma opresc si am totul in regula, nu o data s-a intamplat, asa zisele controale de ''rutina''.
vijelie
Sa poti ranji?
vladrehau
o fi si asta o metoda...sa cobori din masina ranjind la politist...cred ca se pisa pe el de frica radmasa.gif si nu iti mai cere nimic .sau nu te opreste deloc cand te vede ranjind presupunand ca ai toate in regula... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.