Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scartait volan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
ajaccio83
Salut,
Nu prea am gasit un topic referitor la aceasta problema :si anune:
Am un clio bicorp 1.4 16v 132.000km si in urma schimbarii bieletelor de directie a inceput volanul sa scartaie cand virez.Chiar daca masina e oprita si cu motorul oprit scaraitul se aude undeva la coloana de directie,caseta de directie.Mentionez ca burdufele de cauciuc de la bielete nu sunt rupte sau desfacute ca sa fi intrat mizerie.Cel mai ciudat este faptul ca pe distante lungi (>50km) scartaitul se aude tot mai deranjant si parca si volanul are un mers nu tocmai fin.
Din cate stiu pe bicorp este directie electrica.deci difera de cea de pe symbol.
Astept pareri.
Merci
blacklitmouse
exista topic exact pe aceasta tema,atat despre scartait cat si despre bieletele de directie ba mai mult un topic foarte discutat despre caseta de directie acolo vei gasi raspunsuri la intrebarile tale la fel cum i am scris si altui coleg care la fel a deschis chiar daca mai era unul,da mai multe detalii sunt clioturi carora din fabrica le scartaie la fel si mie imi face acest lucru de vreo 2 ani si nu are nimic masina,citeste doar.
ajaccio83
Gasisem pe forum ceva discutii despre unele pocnituri in volan si am zis sa deschid in topic nou.Nu e nici o problema .. se poate muta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.